İkinci el i7 3630QM işlemcili Lenovo Y500 alınır mı?

mardahan55

Hectopat
Daha fazla  
Ekran Alıntısı.PNG

Arkadaşlar ilandaki laptop sizce halen alınır mı? Kullanım amacı basit PC oyunları ve film izlemek, internete girmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınır. Fakat kullanıcı yorumlarını da okumanızı öneririm.
Hocam ben zaten oyun için almayacağım, 650m'in hangi oyunları açacağını kestirebiliyorum, ama işlemci düşündürüyor, 3. nesil işlemcinin performansı nedir, internet film vs. donma, kasma, yavaş çalışma gibi sorunlar çıkarır mı bu işlemci bunu merak ediyorum

Aynı işlemci i7 3630QM ve GT650M ekran kartlı bilgisayara sahibim. Fakat markası Samsung. İşlemci bakımından en ufak korkunuz olmasın. Alalı 4-5 sene oluyor o zamandan bu yana kullanıyorum en ufak donma kasma vs sorun yaşamadım. Fakat ekran kartı günümüz oyunları için yetersiz kalmakta malesef. Ama diğer işlemleriniz için sorunsuzca en ufak sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Alacak olduğunuz bilgisayar gerçekten sorunsuz ise tabi. Gözüm gibi baktım şimdiye kadar ona göre kıyaslayın derim.

Hocam ben zaten oyun için almayacağım, 650m'in hangi oyunları açacağını kestirebiliyorum, ama işlemci düşündürüyor, 3. nesil işlemcinin performansı nedir, internet film vs. donma, kasma, yavaş çalışma gibi sorunlar çıkarır mı bu işlemci bunu merak ediyorum
3. nesil olsa bile İ73630QM hala güçlü bir işlemci. SSD ile birlikte bilgisayar yağ gibi akacaktır. Günlük program ve orta seviyede oyunları çok rahat oynayabilirsiniz. Bu arada bilgisayarı alırsanız geldiğinde temizlemenizi de öneririm.

3. nesil olsa bile İ73630QM hala güçlü bir işlemci. SSD ile birlikte bilgisayar yağ gibi akacaktır. Günlük program ve orta seviyede oyunları çok rahat oynayabilirsiniz. Bu arada bilgisayarı alırsanız geldiğinde temizlemenizi de öneririm.
Ne kadar güçlü peki yani ne kadar süre yeterliliğini koruyabilir?
EGPU yaparak bu işlemciye 970 düşünüyorum da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oldukça uzun bir süre, hatta sizin için başka bir 970 EGpu yapmış kişinin videosunu buldum ve darboğaz hiç yok. Bu arada EGpu için 970 değilde GTX1060 almanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı