İkinci el i7 7700K ve GTX 1080 Ti sistem alınır mı?

HakanAydoğan

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Boksör
Uzun zamandır bakıyorum yeni bir sistem için. Bu sistem denk geldi ve kararsız kaldım. Çok çok iyi anlamasam da anlayan bir arkadaş alma, bu paraya daha iyisini toplarsın diyor. RTX 2070 falan. İşlemci ve anakart 2 nesil eski. Lakin bu sistemin sıfır fiyatı ortalama 15.000 lirayı buluyor baktığımız zaman, benim anlaştığım son fiyat ise 9.000 lira. Fiyat sadece kasa fiyatıdır. Bir de burada paylaşıp sizin fikirlerinizi almak istedim. Şimdiden ilginize teşekkürler.

373643

Yanlış Bilgilendirme
7700K'lı sisteme yatırım yapmazdım yerinizde olsam. 4/4 çekirdek işlemci çoğu oyunda GTX 1080 TI darboğaz yapar bilginiz olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
7700K'lı sisteme yatırım yapmazdım yerinizde olsam. 4/4 çekirdek işlemci çoğu oyunda GTX 1080 TI darboğaz yapar bilginiz olsun.
7700K 4 thread değil, 8 thread bir işlemci. GTX 1080 Ti için de, RTX 2080 Ti için de yeterli.

Bilgisiz var ya karşında sanki. Salla bakalım.
9.000 TL’ ye bundan daha günceli toplanır. Performanslısı toplanamaz. Performanstan kasıt söylediğim şey ekran kartı ile ilgili durum. Dilerseniz parça parça siz toplayın. Ryzen 5 2600 ve GTX 1080Tİ’ li bu sisteme göre biraz daha güncel bir sistem de dizilebilir.

7700K 4 thread değil, 8 thread bir işlemci. GTX 1080 Ti için de, RTX 2080 Ti için de yeterli.

Öncelikle benim cümlemin içerisinde 4 çekirdek yazıyor. i7 7700K 4 gerçek çekirdek 4 sanal çekirdek diyebiliriz 7700K 8 thread (izlektir). Benim cümlemin içerisinde thread kelimesi geçmezken 7700K 4 thread değil, 8 thread bir işlemci demek nedir. Core ile Thread farklı şeyler. Eski nesil i7'ler 4 core 8 izlek olanlar artık güçlü GPU'larda yeterli performansı vermiyor. 2080 TI'a yeter demeniz ayrı bir talihsizlik olmuş bence siz kendi mesajınızı yanlış bilgilendirme diye işaretleyin ve boşu boşuna uyarı cezası vermeyin.
Bilgisiz var ya karşında sanki. Salla bakalım.
9.000 TL’ ye bundan daha günceli toplanır. Performanslısı toplanamaz. Performanstan kasıt söylediğim şey ekran kartı ile ilgili durum. Dilerseniz parça parça siz toplayın. Ryzen 5 2600 ve GTX 1080Tİ’ li bu sisteme göre biraz daha güncel bir sistem de dizilebilir.

Bilgini paylaş da faydalanalım GTX 1080 TI'ye Ryzen 2600 öneren bilgili arkadaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı