İkinci el iphone 6 alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

IsmetGunerhan23

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Elimde HTC ONE M8 vs İPhone 5 var. Bu ikisini satıp üstüne küçük miktar para ekleyip İPhone 6 almayı düşünüyorum. Bunun öncesinde bütün her şeyi araştırıyorum size de danışmak istedim. Gönül isterki iPhone 6s ama gerçekler 6 :) size en önemlileri nelerdir ? İCloud hesabını biliyorum önceliğim onu iptal ettirmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçinde İOS 9 bulunan bir 6 alabilirsiniz. Bazı kişiler alma demiş ama İOS 11 ise almayacaksın. Artık İOS 12 ile 6 ve 5S rahat nefes aldı gönül rahatlığı ile alabilirsin. Onun dışında tavsiyem İPhone SE çünkü 6S ile aynı donanım ama biraz daha ucuz.

Boşverin İphone 6'yı. Xiaomi mi red Plus 5 alın.Daha ucuz fiyat hatta 32 GB halini alırsanız 2. el fiyatıyla aynı. Telefon akıyor. Apple iPhone 6 (16 GB) - Xiaomi Redmi 5 Plus Karşılaştırması - Epey burdan da özellik karşılaştırabilirsiniz. Onun harici 2. el Nokia 8 düşünebilirsiniz.
Xiaomi mi red Plus 5 özellik açısından daha iyi biliyorum ama işte iphone'nin bi farkı oluyor yahu :)
İçinde İOS 9 bulunan bir 6 alabilirsiniz. Bazı kişiler alma demiş ama İOS 11 ise almayacaksın. Artık İOS 12 ile 6 ve 5S rahat nefes aldı gönül rahatlığı ile alabilirsin. Onun dışında tavsiyem İPhone SE çünkü 6S ile aynı donanım ama biraz daha ucuz.
Performansı çok fazla önemli değil benim için dış görünüş iphone'nin yenı kasası olması için 6'yı seçtim. İOS 9 olarak alıp 12 ye güncelleyemiyormuyum ?

Xiaomi mi red Plus 5 özellik açısından daha iyi biliyorum ama işte iphone'nin bi farkı oluyor yahu :)

Performansı çok fazla önemli değil benim için dış görünüş iphone'nin yenı kasası olması için 6'yı seçtim. İOS 9 olarak alıp 12 ye güncelleyemiyormuyum ?

Hocam tasarım demişsin ama tasarım kadar performansıda önemli telefonunu zırt pırt sürekli şarja takmak zorunda kalıyorsun. Beta Profili yüklersen güncelleyebilirsin ama şu an İOS 12 henüz tam çıkmadı hala beta sürecinde ama acayip hızlı.

Hocam tasarım demişsin ama tasarım kadar performansıda önemli telefonunu zırt pırt sürekli şarja takmak zorunda kalıyorsun. Beta Profili yüklersen güncelleyebilirsin ama şu an İOS 12 henüz tam çıkmadı hala beta sürecinde ama acayip hızlı.
Aslında iphone tasarımı yeni telefonlara göre ekran gövde oranında düşük kalıyor. Nedense iphone almak istiyorum daha önceden fazla android kullandım :) İOS 12 hoşuma gitti şimdi :) o değilde konu saptı alırken nelere dikkat etmeliyim onu sormuştum :)

Aslında iphone tasarımı yeni telefonlara göre ekran gövde oranında düşük kalıyor. Nedense iphone almak istiyorum daha önceden fazla android kullandım :) İOS 12 hoşuma gitti şimdi :) o değilde konu saptı alırken nelere dikkat etmeliyim onu sormuştum :)

Evet biraz öyle oldu konu saptı :D Şu an hayatımda gördüğüm en saçma olay ekran gövde olayı. Yahu çerçeve olunca ne oluyor olmayınca ne oluyor. Çok büyük bir teknolojiymiş gibi birde övünüyorlar bunla. 10 sene önce takoz telefonlar kullanıyorduk hiç bir rahatsızlığımız yoktu şimdi mi rahatsız olduk. Teknoloji bence artık ilerlemek yerine geriliyor. Giyilebilir telefonlar yapılacağına hala ekran gövde ile uğraşıyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı