İkinci el iPhone 7 Plus almak

ibrahim_bl11

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. 2021 yılını kapatıyoruz bildiğimiz üzere ve halihazırda beş yaşına girmiş iPhone 7 Plus'ı ikinci el olarak satın almayı düşünüyorum. Sıfır cihaz alacak durumda değilim şu an hepimizin bildiği üzere mâlûm. Bu dönemde iPhone 7 Plus 128 GB modelini almak ne kadar mantıklı? Sahibinden ya da Letgo'dan temiz bir şey almayı düşünüyorum. Ve elbette ne olur ne olmaz diye satıcı kişiyle yüz yüze görüşmeden, telefonu yüz yüze görmeden almak istemiyorum. Bildiğim üzere yazılım desteği henüz sonlanmadı cihazın. Son zamanlardaki kullanıcı yorumlarının kimisi olumlu kimisi olumsuz, örneğin iOS 14'ten sonra cihazın sapıtması falan. Bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamir görmüş olabilir, elektronik komponentleri değişmiş olabilir. Değişen komponentler zamanla orjinal olmadığı için tekrardan bozulabilir vs. Adam telefonu hor kullanmış olabilir bunun gibi sorunlar çıkartabilir ileri zamanlarda. Üstüne iki kuruş fazla verip sıfır telefon alabilirsin.

Hocam, değerli yanıtınız için çok teşekkür ederim öncelikle. Bunları ben de düşündüm ve elimden geldiğince araştırmaya çalışıyorum. Aynı modelin onlarca farklı ilânına baktım ve örnek vermek gerekirse "cihazım temiz" diyen de var, arızalarını tek tek belirten de. Bundan dolayı güven oluşmaz mı sizce? Bazıları olur, arızası olur ama yazmazlar açıklama kısmına falan, onlardan mı bahsediyorsunuz; böyle bir şey mümkün müdür? Yoksa ben de her zaman sıfır üründen yanayım ki babamdan aldım bu huyumu sanırım :)) Ama üst tarafta da belirttiğim gibi sıfır cihaz alacak durumum pek yok, çok zor anlayacağınız ve hâliyle sıfır cihazlar çok daha pahalı. Ve hatta aşırı pahalı. Meselâ iPhone 7 Plus'ın sıfır olarak satıldığı iki site buldum, ikisi de 10500 civarına satıyorlar. Ki bu cihaz ilk çıktığı zamanlarda sıfırı 4000 civarıydı. Arada dağlar kadar fark var. iPhone 7 Plus'ın sıfırını almak için 10500 vereceksem gider yeni modellerden falan alırım şahsen.
Farklı yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleme:
Tamir görmüş olabilir, elektronik komponentleri değişmiş olabilir. Değişen komponentler zamanla orijinal olmadığı için tekrardan bozulabilir vs. adam telefonu hor kullanmış olabilir bunun gibi sorunlar çıkartabilir ileri zamanlarda. Üstüne iki kuruş fazla verip sıfır telefon alabilirsin.

Buna katılmamla birlikte özellikle ön ahize ve alt mikrofon kısımları bu telefonun zayıf karını. Alacaksan eğer mutlaka ilk iş bir metal müzik eşliğinde telefonun ses performansını kontrol et (Amon Amarth tavsiye edilir), ön kamerayla video çekimi yap, ses kaydı al ve tüm bunları yaparken çabuk ısınıyor mu kaç dakikada pil düzeyi %1 azaldı ve Siri sesi algılıyor mu gibi detaylara dikkat etmeni öneririm. Biliyor olabilirsin bunları ancak yine de hatırlatmış olayım belki almaya gitmeden önce burayı bir okursun 😅

Buna katılmamla birlikte özellikle ön ahize ve alt mikrofon kısımları bu telefonun zayıf karını. Alacaksan eğer mutlaka ilk iş bir metal müzik eşliğinde telefonun ses performansını kontrol et (Amon Amarth tavsiye edilir), ön kamerayla video çekimi yap, ses kaydı al ve tüm bunları yaparken çabuk ısınıyor mu kaç dakikada pil düzeyi %1 azaldı ve Siri sesi algılıyor mu gibi detaylara dikkat etmeni öneririm. Biliyor olabilirsin bunları ancak yine de hatırlatmış olayım belki almaya gitmeden önce burayı bir okursun 😅

Çok teşekkür ederim. Notlarım arasına aldım bunları da. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı