İkinci el iPhone 7 vs 8

Enes_35

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Halihazırda General Mobile GM20 kullanıyorum. Telefona çok ihtiyacımda yok ama iPhone olunca insanı biraz heveslendiriyor.
Söz konusu iPhone modelleri için ufaktan piyasayı yokladım. Birkaç telefoncuya sordum ve şu fiyatları aldım (3 telefonu farklı yerlere sordum.)
iPhone 8 kutu, fatura, orijinal şarj aleti ve telefoncunun verdiği garanti 3000 TL.
iPhone 7 kutu, fatura, garanti yok, şarj aleti orijinal dedi 2600 TL.
iPhone 7 Plus kutu, fatura, telefoncunun verdiği garanti 3300 TL dediler.
Sizce bu telefonlar alınmalı mı? Aslında SE 2020'yi düşünüyorum ama onu ancak Ekim'ya da kasım gibi alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Halihazırda General Mobile GM20 kullanıyorum. Telefona çok ihtiyacımda yok ama iPhone olunca insanı biraz heveslendiriyor.
Söz konusu iPhone modelleri için ufaktan piyasayı yokladım. Birkaç telefoncuya sordum ve şu fiyatları aldım (3 telefonu farklı yerlere sordum.)
iPhone 8 kutu, fatura, orijinal şarj aleti ve telefoncunun verdiği garanti 3000 TL.
iPhone 7 kutu, fatura, garanti yok, şarj aleti orijinal dedi 2600 TL.
iPhone 7 Plus kutu, fatura, telefoncunun verdiği garanti 3300 TL dediler.
Sizce bu telefonlar alınmalı mı? Aslında SE 2020'yi düşünüyorum ama onu ancak Ekim'ya da kasım gibi alabilirim.

SE 2020 kat ve kat daha iyi.

Telefonculara güvenme garantisi benim kardeşim der 2 ay sonra kart arızası verir 500 - 1000 lira paranı alır. SE 2020 beklemen çok mantıklı.

5 sene kullandım herhangi bir sorununu görmedim. Nedir kronik sorunu açabilir misin?

Ses yongası yanabiliyor. Sizde sorun olmayabilir ama yaşayan bir hayli fazla. iPhone ilk çift hoparlörü o modelde kullandı. iPhone'nin ilk kullandığı şeyler hep sorunlu oluyor zaten. Aynı iPhone 6 ve iPhone X vakası gibi.

Cevaplarınız için teşekkürler. SE modelini değerlendireceğim.
Telefonculara güvenme garantisi benim kardeşim der 2 ay sonra kart arızası verir 500 - 1000 lira paranı alır. SE 2020 beklemen çok mantıklı.
Telefonculara güvenmiyorum zaten. Daha önce hiç 2. el telefon almadım. O yüzden fatura vb özellikle sordum. Ama sanırım yine SE 2020'yi bekleyeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı