İkinci el işlemci almak riskli midir?

Berat kartal

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimi yükselteceğim ve 2. el işlemci alacağım. Diğer parçaları sıfır alacağım. İnternette baktım, en güvenilir ve bozulması zor olan işlemci karşıma çıktı; i5 11400F veya i3 12100F. Ek seçenek olarak ise i5 10400F almaya karar verdim. Sizce 2.el almak riskli midir? Baktığım parçaların genelde garantisi oluyor.

Hayır en risksiz şey 2. el işlemcidir. Özellikle Intel işlemcilerde pin de olmadığı için kolay kolay bozulmazlar.

Arkadaşlar sistemimi yükselteceğim ve 2. el işlemci alacağım. Diğer parçaları sıfır alacağım. İnternette baktım, en güvenilir ve bozulması zor olan işlemci karşıma çıktı; i5 11400F veya i3 12100F. Ek seçenek olarak ise i5 10400F almaya karar verdim. Sizce 2.el almak riskli midir? Baktığım parçaların genelde garantisi oluyor.

Anakartınız ve bütçeniz nedir?

Alınabilir fakat işlemiler sıfır ile 2.el arasında çok az fark var önerim 2. el kfg ekran kartı bakmanızdır piyasa fiyatının yarısına bulunabiliyor

Garantisi varsa alabilirsin. Test edip almak en mantıklısı, almadan önce işlemciyi güzelce hem programlarla yük bindirerek hem de oyunlarda test et, içine sinerse alırsın.

Garantisi varsa hiç riskli değil yoksa da AMD için için pinlerin yamulup yamulmadığına Intel için pinlerin çizilip çizilmediğine ve kozmetiğide bak işlemci kolay bozulan donanım değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı