İkinci el işlemci için yapılması gereken testler nelerdir?

GGHOST

Hectopat
Bugün elime Q9650 gecti. Kasaya taktiktan sonra ne gibi testler yapmaliyim? Bilgim yok da cok fazla gerekli videolari atar misiniz?

Not = Ekran karti yok. G33/G31 Express chipset family yaziyor.

Yanlış bilgi
Sanırım o işlemciyi grafik kartı olmadan görüntü alamazsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette işlemcide grafik kartı olmadığı yazıyor eğer Intel'in sitesi doğruysa görüntü alamazsınız sanırım. Ama eski işlemci olduğu için emin olamıyorum en iyisi bu konularda daha iyi olan birine sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette işlemcide grafik kartı olmadığı yazıyor eğer Intel'in sitesi doğruysa görüntü alamazsınız sanırım. Ama eski işlemci olduğu için emin olamıyorum en iyisi bu konularda daha iyi olan birine sorun.

Evet bende fark ettim ama E6300 kullaniyordum hala o takili hatta ama ekran kartim yok goruntu alabiliyorum anakarttan.

@Emma Stone @Mondai hocam?

Hocam dedigim gibi açıldı PC ama test olarak yapmami onerdiginiz bir şey var mı?

Son düzenleme:
Evet bende fark ettim ama E6300 kullaniyordum hala o takili hatta ama ekran kartim yok goruntu alabiliyorum anakarttan.

@Emma Stone @Mondai hocam?

Hocam dedigim gibi açıldı PC ama test olarak yapmami onerdiginiz bir şey var mı?

İşlemciye strest testi yapın sonuçlarını buraya atın yazılımsal sorunu olup olmadığını söylerim size.(görüntü veriyor değil mi PC yanlış anlamadıysam)(kusura bakmayın hocam geceden beri çalışıyorum daha yeni bitti işlerim )

İşlemciye strest testi yapın sonuçlarını buraya atın yazılımsal sorunu olup olmadığını söylerim size.(görüntü veriyor değil mi PC yanlış anlamadıysam)(kusura bakmayın hocam geceden beri çalışıyorum daha yeni bitti işlerim )

Evet goruntu var PC aciyor yavasda olsa ama bence normal ekran karti yok ayrıyeten 2 GB RAM var.
Cinebench R23 indirmek istedim ama Windows 10 ve 4 GB RAM istiyor benimkiler Windows 7 ve 2 GB RAM.

Bakmayın hocam geceden beri çalışıyorum daha yeni bitti işlerim )

Estagfurullah hocam ne kusuru kolay gelsin.

Evet goruntu var PC aciyor yavasda olsa ama bence normal ekran karti yok ayrıyeten 2 GB RAM var.
Cinebench R23 indirmek istedim ama Windows 10 ve 4 GB RAM istiyor benimkiler Windows 7 ve 2 GB RAM.

Estagfurullah hocam ne kusuru kolay gelsin.

AIDA64, OCCT, Prime95, FurMark bunlardan birini kullanabilirsin.

OCCT hata verirse diğer seçenekleri deneyin hocam tektek.

Test yaparken işlemci sıcaklığına ve işlemcinin Max GHz bakın hocam.

AIDA64, OCCT, Prime95, FurMark bunlardan birini kullanabilirsin.

OCCT hata verirse diğer seçenekleri deneyin hocam tektek.

Test yaparken işlemci sıcaklığına ve işlemcinin Max GHz bakın hocam.

AIDA64 de test: Started diyor altinda baska bir şey yazmiyor statistic bolumunde CPU sicaklik 128.10 dakika boyle oldu. Digerleri calismadi. Prime95 indi ama acilmadi yonetici olarak calistir dememe ragmen OCCT sistem uygun degil gibi bir hata verdi. FurMark ise sanirim ekran karti icin sadece o yüzden onu denemedim.

AIDA64 de test: Started diyor altinda baska bir şey yazmiyor statistic bolumunde CPU sicaklik 128.10 dakika boyle oldu. Digerleri calismadi. Prime95 indi ama acilmadi yonetici olarak calistir dememe ragmen OCCT sistem uygun degil gibi bir hata verdi. FurMark ise sanirim ekran karti icin sadece o yüzden onu denemedim.

CPU fpu stress cache ve Memory secili.

CPU fpu stress cache ve Memory secili.

Hocam o zaman şöyle yapalım HWMonitor indirin ve CPU ile alakalı her şeyin ekran fotoğrafını atın.

Geri
Yukarı