İkinci el işlemci nasıl test edilmelidir?

Periapsis

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, dün Sahibinden.com üzerinden Param Güvende hizmeti ile ikinci el bir işlemci siparişi verdim. İşlemci elime geçtikten sonra ne gibi testler yapmalıyım? Teşekkürler.

Merhaba, dün Sahibinden.com üzerinden Param Güvende hizmeti ile ikinci el bir işlemci siparişi verdim. İşlemci elime geçtikten sonra ne gibi testler yapmalıyım? Teşekkürler.
Herhangi bir uygulama ile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben AIDA64 kullanıyorum yanına bir de HWiNFO64 indir oradan değerleri takip edersin. Sıcaklığı kasana, fanına göre değişir ama yine de absürt değerlerde olmamasına dikkat et bir de test sırasında siyah, mavi ekran gibi hatalar almaman gerekiyor.

Herhangi bir uygulama ile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler
İşlemciyi Stress testine sokun, sonra pinlerine bakın.
Sağ olun
Ben AIDA64 kullanıyorum yanına bir de HWiNFO64 indir oradan değerleri takip edersin. Sıcaklığı kasana, fanına göre değişir ama yine de absürt değerlerde olmamasına dikkat et bir de test sırasında siyah, mavi ekran gibi hatalar almaman gerekiyor.
Peki sıcaklık kaç derecelere gelirse absürt olur? Mesela şu an kullandığım işlemci tarayıcıda gezinirken Max. 33 derece gösteriyor.

Teşekkürler.

Sağ olun.

Peki sıcaklık kaç derecelere gelirse absürt olur? Mesela şu an kullandığım işlemci tarayıcıda gezinirken Max. 33 derece gösteriyor.

İşlemciler diğer parçalara göre daha dayanıklı ve daha çok ısınmaya meyilli. 85 sınırınız olsun en kötü ihtimalde.

İşlemciler diğer parçalara göre daha dayanıklı ve daha çok ısınmaya meyilli. 85 sınırınız olsun en kötü ihtimalde.
Şimdilik geldiğinde bir süre eski stok fanımı kullanacağım, sonra yeni bir fan almayı düşünüyorum, o da bayağı etki eder değil mi?

Alacağınız fanın kalitesine bağlı. Aldığınız ve mevcut işlemci nedir ?
Mevcut: Intel Pentium G3260
Aldığım: Intel Xeon E3 1231-V3

1682599522554.png

CPU-Z ile stress testi yaptığımda değerler soldaki gibiydi. Maksimum 74 dereceyi gördü. Normal mi sizce?

Son düzenleme:
Kaç dakika yaptınız? Bir 10 15 dakika yaptıysanız ve o süre boyunca ekranda olağan dışı şeyler olmadıysa bir sorun yok demektir. Bir de oyun oynuyorsanız elinizde sistemi zorlayacak bir oyun varsa onu da bir 30dk test edin yeterlidir. Başka yapabileceğiniz bir şey yok aldığınız müşteriden olmasa bile belki 5 gün sonra bozulacak teknoloji şans işi biraz da.

Mevcut: Intel Pentium G3260.
Aldığım: Intel Xeon E3 1231-V3

Eki Görüntüle 1756641
CPU-Z ile stress testi yaptığımda değerler soldaki gibiydi. Maksimum 74 dereceyi gördü. Normal mi sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı