İkinci el kamera önerisi

endofnova

Hectopat
Hoş fotoğraflar çekmek icin 2. el kamera tavsiyelerinizi bekliyorum.
Canon SX400is ve kodak AZ252 var önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında bir bakıma daha masraflı olabilir ama Analog fotoğrafçılık ta yapabilirsin. Kendine has bir tarzın olur hemde o fotoğraflarda ki vibe çok iyi. En önemlisi de herkes kendini fotoğrafçı zanneder son teknoloji kameralarla, Analog makine seni emin ol çok daha iyi bir fotoğrafçı yapacaktır. Filmler pahalı olmasa çok iyi olacakta malesef fotoğraf filmleri yurt dışından geliyor. Sadece o da değil bunları bastırmakta biraz maliyetli. Film banyosu yapan çok yer yok artık 3-5 tane anca var ülkede.
Senin bütçede düzgün bir kamera bulmak zor biraz. Lens konusunda ihtiyacına göre lens alman lazım kompakt makinelerde lensler çok parçalı olabiliyor yani ışık ne kadar mercekten geçerse o kadar kırılmaya uğrar bu da kötü fotoğraflara sebeb olur.

...kompakt makinelerde lensler çok parçalı olabiliyor yani ışık ne kadar mercekten geçerse o kadar kırılmaya uğrar bu da kötü fotoğraflara sebeb olur.
Bunun konuyla ilgisi nedir tam olarak? Ayrıca düşük bütçeli arkadaşa analog tavsiyesi vermek sizce mantıklı mı? Analog sürekli para isteyen bir hobi ve normal fotoğrafçılık gibi değil bu konuda.

Arkadaşa önerim Sony CYBERSHOT DSC-T30 tarzı ufak kompakt bir makine alması o bütçede.

Bunun konuyla ilgisi nedir tam olarak? Ayrıca düşük bütçeli arkadaşa analog tavsiyesi vermek sizce mantıklı mı? Analog sürekli para isteyen bir hobi ve normal fotoğrafçılık gibi değil bu konuda.

Arkadaşa önerim Sony CYBERSHOT DSC-T30 tarzı ufak kompakt bir makine alması o bütçede.
Analog makineyi ucuza alabilir sonradan edilecek masfralar da parça parça olacağı için çok dokunmayacağını düşünerek dedim. Ben de ilk fotoğrafçılığa analog makine ile başladım ilkokuldayken, çünkü istediğim makinelere bütçem yetmiyordu sonrasında bir çok kameram oldu üniversite de fotoğrafçılık ve kameramanlık okudum şuan bölümümle alakasız bir işte çalışıyorum da neyse arkadaşın kendi bileceği iş sonuçta günümüz standartlarında ileride de profesyonel anlamda fotoğrafçılık yapmak gibi niyeti varsa tabi ki kompakt makine ile başlaması daha mantıklı olacak ama hoş vakit geçirmek dediğin için zevk amaçlı olarak yorumladım yine de analog makinenin verdiği zevki 60 bin liralık kameralar vermeyecek benim için böyle tabi durum.

Kompakt makine almak yerine başka tavsiye vereyim part time çalışıp biraz biriktirdikten sonra DSLR veya Aynasız alma yönünde tavsiye veririm. 6 bin üzerine çıkamıyorsanızda kompakt tavsiye etmem paranı çöpe atma.

Analog makineyi ucuza alabilir sonradan edilecek masfralar da parça parça olacağı için çok dokunmayacağını düşünerek dedim. Ben de ilk fotoğrafçılığa analog makine ile başladım ilkokuldayken, çünkü istediğim makinelere bütçem yetmiyordu sonrasında bir çok kameram oldu üniversite de fotoğrafçılık ve kameramanlık okudum şuan bölümümle alakasız bir işte çalışıyorum da neyse arkadaşın kendi bileceği iş sonuçta günümüz standartlarında ileride de profesyonel anlamda fotoğrafçılık yapmak gibi niyeti varsa tabi ki kompakt makine ile başlaması daha mantıklı olacak ama hoş vakit geçirmek dediğin için zevk amaçlı olarak yorumladım yine de analog makinenin verdiği zevki 60 bin liralık kameralar vermeyecek benim için böyle tabi durum.

Kompakt makine almak yerine başka tavsiye vereyim part time çalışıp biraz biriktirdikten sonra DSLR veya Aynasız alma yönünde tavsiye veririm. 6 bin üzerine çıkamıyorsanızda kompakt tavsiye etmem paranı çöpe atma.
''Çalış biraz biriktir'' mevzusuna girersek çalışıp biriktirip Sony a9 alsın deriz o zaman. Arkadaşın belirttiği bütçe belli ki o bütçeyle eğer farklı tarzda fotoğraf çıkarmak istiyorsa eski kompakt bir makine alması daha mantıklı. Kalite düşük olacaktır ama fotoğrafı belli eden zaten kalitesi değil barındırdığı öğeler. Ben olsam kompakt bir makine tercih ederdim.

''Çalış biraz biriktir'' mevzusuna girersek çalışıp biriktirip Sony a9 alsın deriz o zaman. Arkadaşın belirttiği bütçe belli ki o bütçeyle eğer farklı tarzda fotoğraf çıkarmak istiyorsa eski kompakt bir makine alması daha mantıklı. Kalite düşük olacaktır ama fotoğrafı belli eden zaten kalitesi değil barındırdığı öğeler. Ben olsam kompakt bir makine tercih ederdim.
Tabi ki kameradan çok önemli şey ışığı kullanma ve konudur. Benim az çalış para biriktirden kasıt 2 bin lira civarı bişeyler di. Nikon d3200 tarzı bir makine alması bence daha uygun olur APS-C sensörün altında bir makine malesef düşük ışık koşullarında kötü işler çıkaracak örnek kapalı alanlarda çekim yapmak isterse kompakt makinlerin sensörleri küçük ve çoğunun ışık hassasiyeti berbat istemeyeceği sonuçlar çıkacaktır. Bu yüzden Aynasız yada DSLR alabilmesinin şiddetle tavsiye ederim sırf sensör boyutu yüzünden. Ne kadar fotoğrafının kalitesini fotoğrafçı belirler desekte donanım tarafının da etkisi inkar edilmez. Bu yüzden en kötü tercih edilmesi gereken APS-C sensörlü bir makine olacakır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı