İkinci el laptop alırken nelere dikkat edilmeli?

filiphasan

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. İkinci el laptop almayı düşünüyorum. Malum sıfırların fiyatları fahiş derecede fazla. Alacağım laptop(MSI GV62 7rd) görüntü olarak çok temiz. Donanım ve performans testleri için hangi programları önerirsiniz?

8 Yıl önce 1200 liraya aldığım Samsung NP350 bugun (ikinci el ) 2800 liraya dahi var, asla ama asla ikinci el alıp bu şeref yoksunlarına prim vermeyin, cezası olmasa alacağım diye çağırıp dövmek istiyorum böylelerini.

Piyasanın farkındayız. Bahsettiğiniz olayın farkındayım. Böyle insanlar çok. Ama 5000 lira bütçe ile sıfır pc olarak i3 veya Celeron işlemcili laptop alamam. Yazılım işi ile uğraştığım için iyi bir işlemciye ve bilgisayara ihtiyacım var. Çok araştırdım ama sıfır mantıklı gelmiyor.

Piyasanın farkındayız. Bahsettiğiniz olayın farkındayım. Böyle insanlar çok. Ama 5000 lira bütçe ile sıfır PC olarak i3 veya Celeron işlemcili laptop alamam. Yazılım işi ile uğraştığım için iyi bir işlemciye ve bilgisayara ihtiyacım var. Çok araştırdım ama sıfır mantıklı gelmiyor.

Bende bilgisayar muhendisliği okuyorum, 6-7 bine sifirlar var tabii bir dusugunu ya da ikinci elini 5000 liraya bulabilirsiniz belki, SSD olsun ekran karti cok onemli degil islemci minimum i5, R5 olsun yeterlidir.

Bende bilgisayar muhendisliği okuyorum, 6-7 bine sifirlar var tabii bir dusugunu ya da ikinci elini 5000 liraya bulabilirsiniz belki, SSD olsun ekran karti cok onemli degil islemci minimum i5, R5 olsun yeterlidir.
i5 7300hq ve GTX 1050 16GB RAM 256 SSD 1TB HDD 5300tl buldum anlaştım.
13 senelik HP Pavilion DV6000 laptopun 600TL olduğunu görünce 2.el bilgilsayar alınmayacağını anladım.
Reyiz ikinci eli geç sıfırlar bile alınacak fiyatta değil. Celeron işlemci 4gb ram pcler 5000 lira bandında.

Sırf bu durumdan kar edenler olmasın diye 2. el almıyorum. Herkes çakal ülkede anasınıfı.
Benzer düşünceleri paylaşıyoruz. Ama son sınıf mühendislik öğrencisi olduğum ve projeler ile uğraştığım için acil laptop lazım.
Hayırlı olsun güle güle kullan.
Teşekkür ederim.

Laptop için aşağıdaki noktaları kontrol edeceğim. Eklemem gereken önemli bir nokta varsa belirtebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_20201017_142402.jpg
    IMG_20201017_142402.jpg
    102,2 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Geri
Yukarı