İkinci el LG 27GN950 alınır mı?

SenmisinOxa

Hectopat
Daha fazla  
Bulunduğum muhitte biri satıyor. 12.000TL fiyatı. 4200 saat kullanılmış. Şuan satışta olmayan bir model. 4K 144Hz. 4K monitör alma niyetindeyim bu monitör alınır mı? Bir başkası da Samsung G7 satıyor aynı fiyat. Temizlermiş. Ne dersiniz bu modeller hakkında?

Ne iyi ne kötü.
HDR performansı ve siyah kalitesi kötü. Hele siyahların kalitesi cidden vasat.
İncelemeye göre yorumluyorum.
12K bence pahalı. Daha iyi özellikleri olsaydı değerdi ama şu haliyel 10-11K üstü ben vermem.

Ne iyi ne kötü.
HDR performansı ve siyah kalitesi kötü. Hele siyahların kalitesi cidden vasat.
İncelemeye göre yorumluyorum.
12K bence pahalı. Daha iyi özellikleri olsaydı değerdi ama şu haliyel 10-11K üstü ben vermem.

Konuyu açtığımı unutmuşum @Saint Lucia kusura bakmayın. Bu sitede birkaç gündür dolanıyorum. Puanlamaları bir garip. Samsung G7 4K 28 inch olanın pekçok videosuna baktım. Siyahları diğerlerinden çok daha iyi. Bu sitede de en iyiler arasında ama öneri 4K'lar da M27U vs. var. Amatör olarak fotoğrafla da uğraştığımdan Samsung'un kendine has renk sapmalarını çok iyi biliyorum. FPS oyunu oynamıyorum hikaye oyunu RDR2 felan oynuyorum. Görüntü kalitesi, Renk Kalitesi hangisi daha iyi bu sitedeki 4K önerileri arasında? Siyahlar da gri gözüksün istemem.
Özetle kafam karıştı bu sitede benim. Biraz daha doğal renk taraftarıyım. Aslında grafik - fotoğraf ön planda olmak şartıyla oyun da oynayacağım desem daha iyi anlatırım kendimi heralde.
Geç yazdım kusura bakmayın. Kullandıysanız deneyimleriniz daha iyi olacak. Kağıt üstü çok kafa karışıyor.
(Şu Neo G7'yi Curved yapmasalar tam alınacak modeldi galiba da malesef o da Curved. Alternatifi de yok heralde aynı fiyatta. )

(Şu Neo G7'yi Curved yapmasalar tam alınacak modeldi galiba da maalesef o da Curved. Alternatifi de yok herhalde aynı fiyatta. )

Siyahlarının iyi olma sebebi VA panel olması. Fakat kronik sorunlu bir monitör önermiyorum.

Konuyu açtığımı unutmuşum @Saint Lucia kusura bakmayın. Bu sitede birkaç gündür dolanıyorum. Puanlamaları bir garip

Burada bahsettiğin gariplik aslında tamamen o monitöre bağlı. Her panel farklı tepki verir. Belki o an onlara kötü değerleri olan panelli monitör denk gelmiş olabilir (panel piyangosu diyoruz). Aslında kıyaslama yapılamaz sadece fikir edinmek için referans alınır. Rtings'in amacı budur. Birebir baz almıyoruz ama yakın değerler sunacağına emin olabilirsiniz.

Neri 4K'lar da M.27U vs. var

M.27U giriş seviyesinde kalıyor. Daha iyisi Dell'dir.
Dell G3223Q Review araştırabilirsin. Üzmez.
Yoğun siyahlar istiyorsan VA panel alman gerekir ama unutma ghosting sıkıcı olabilir.

Siyahlarının iyi olma sebebi VA panel olması. Fakat kronik sorunlu bir monitör önermiyorum.

Burada bahsettiğin gariplik aslında tamamen o monitöre bağlı. Her panel farklı tepki verir. Belki o an onlara kötü değerleri olan panelli monitör denk gelmiş olabilir (panel piyangosu diyoruz). Aslında kıyaslama yapılamaz sadece fikir edinmek için referans alınır. Rtings'in amacı budur. Birebir baz almıyoruz ama yakın değerler sunacağına emin olabilirsiniz.

M.27U giriş seviyesinde kalıyor. Daha iyisi Dell'dir.
Dell G3223Q Review araştırabilirsin. Üzmez.
Yoğun siyahlar istiyorsan VA panel alman gerekir ama unutma ghosting sıkıcı olabilir.

@Saint Lucia Öncelikle teşekkürler hocam. Ben de yazdığınız monitörü bakıyordum. Renk kalitesi daha iyi gibi. Rtings'de karşılaştırdım biraz ama video inceleme izlemedim henüz. Biraz bakınayım hocam. Başka öneriniz var mı Dell G3223Q fiyat bandında ve alternatif? 27 inch daha iyi olurdu aslında.

@Saint Lucia Öncelikle teşekkürler hocam. Ben de yazdığınız monitörü bakıyordum. Renk kalitesi daha iyi gibi. Rtings'de karşılaştırdım biraz ama video inceleme izlemedim henüz. Biraz bakınayım hocam. Başka öneriniz var mı Dell G3223Q fiyat bandında ve alternatif? 27 inch daha iyi olurdu aslında.

MSI MAG 274UPF - çok yeni model. İkinci eli ne kadar olur ya da olur mu bilinmez.
LG UltraGear 27GR93U-B - LG familyasının sağlam monitörü. Senin baktığının dayısı sayılır.
AOC U27G3X/BK - AOC mühendislerinin şaheseri ama bulunur mu ikinci el bilemem.

Baktığımız Dell daha piyasa ürünü haline geldi. Çünkü çok sattı. İnanır mısın ama 8-9K'ya satıldığı günleri biliyorum.

MSI MAG 274UPF - çok yeni model. İkinci eli ne kadar olur ya da olur mu bilinmez.
LG UltraGear 27GR93U-B - LG familyasının sağlam monitörü. Senin baktığının dayısı sayılır.
AOC U27G3X/BK - AOC mühendislerinin şaheseri ama bulunur mu ikinci el bilemem.

Baktığımız Dell daha piyasa ürünü haline geldi. Çünkü çok sattı. İnanır mısın ama 8-9K'ya satıldığı günleri biliyorum.

Sıfır alacaktım hocam. İkinci el fiyatlarını beğenmedim. Risk de almak istemedim.

Dell UltraSharp Monitör 27 inç 3840x2160 4K, 60Hz, 8MS, HDMI, DP, Type-C, HDR 400, IPS Monitör U2723QE

Bunu sipariş verdim. Artık FPS oyun oynamıyorum. Oyunu ikinci planda bıraktım. Görüntü kalitesi iyi olsun istedim.
Dell G3223Q 32 inch olması sebebiyle benim için çok büyüktü. 27 olsa alabilirdim. MSI Summit vardı bir de o da 32 inch. 27 olsa kesinlikle MSI Summit alacaktım. Aldığım monitör de güzele benziyor. İncelemelerde gayet güzeldi.

Dediğim gibi görüntü kalitesi birinci plana çıkınca oyun monitörlerine bakmayı bıraktım. Zaten sadece en son attığınız AOC'u görmemiştim. Diğerlerine baktım az çok.

@Saint Lucia Yardımlarınız için teşekkürler. Nasıl bu monitöre evrildim ben de bilmiyorum. Henüz kargolanmadı. Monitörün bu fiyata daha iyisi varsa veya herhangi bir sıkıntısı varsa iptal edebilirim. Düşüncenizi almak isterim.

Dell UltraSharp Monitör 27 inç 3840x2160 4K, 60Hz, 8MS, HDMI, DP, Type-C, HDR 400, IPS Monitör U2723QE

Hocam vallahi çok ters köşe yaptınız.
Evet monitör başarılı. Görsel performansı dilde tat bırakan cinsten.
Ultrasharp familyası grafik tasarım, kurgu montaj, resim, mimarlık, çizim türevi işler ile uğraşanların ilgi duyacağı bir monitör.
IPS bir monitöre göre kontrast oranı çok çok başarılı mesela.
Fakat 22K'ya aldıysanız da ne bilim hocam büyük para.

Hocam vallahi çok ters köşe yaptınız.
Evet monitör başarılı. Görsel performansı dilde tat bırakan cinsten.
Ultrasharp familyası grafik tasarım, kurgu montaj, resim, mimarlık, çizim türevi işler ile uğraşanların ilgi duyacağı bir monitör.
IPS bir monitöre göre kontrast oranı çok çok başarılı mesela.
Fakat 22K'ya aldıysanız da ne bilim hocam büyük para.

Daha mı ucuzdu bu monitör ben bulamadım o fiyatın altına? MSI Summit'de o fiyatlardaydı. Bana da güzel geldi dediğiniz gibi. Zaten Gaming monitörleri de alsam 2-3K fark edecekti. Amazon'da 6 taksit olduğu için aylık bazda çok fazlaya gelmedi. Görsel kaliteden memnun olsam yeter bana. Her şekil bu para çıkardı benden 🙂.

Daha mı ucuzdu bu monitör ben bulamadım o fiyatın altına? MSI Summit'de o fiyatlardaydı. Bana da güzel geldi dediğiniz gibi. Zaten Gaming monitörleri de alsam 2-3K fark edecekti. Amazon'da 6 taksit olduğu için aylık bazda çok fazlaya gelmedi. Görsel kaliteden memnun olsam yeter bana. Her şekil bu para çıkardı benden 🙂.

Ucuzluktan değil 60Hz için büyük para demek istedim.
Çünkü 31 inç modeli de aynı para ve 144Hz.
Ne kadar da büyük dursa bile göz buna alışırdı ve daha F/P bir ürün alınmış olurdu. Ben böyle bir seçim yapardım. Tabii kişisel tercihler asla tartışılmaz. Sadece fikir ve yorum.
Ayrıca çok sağlam bir sisteminiz var. O sisteme OLED monitör yakışır. İleri de düşünün derim.

Görsellikten memnun kalacağınıza eminim. Bu amaç uğuruna üretilmiş bir monitör çünkü.
Amazon ödeme seçenekleri ve iade politikası evet bir avantaj.

Yeni konular

Geri
Yukarı