İkinci el LG 27GN950 alınır mı?

Ucuzluktan değil 60Hz için büyük para demek istedim.
Çünkü 31 inç modeli de aynı para ve 144Hz.
Ne kadar da büyük dursa bile göz buna alışırdı ve daha F/P bir ürün alınmış olurdu. Ben böyle bir seçim yapardım. Tabii kişisel tercihler asla tartışılmaz. Sadece fikir ve yorum.
Ayrıca çok sağlam bir sisteminiz var. O sisteme OLED monitör yakışır. İleri de düşünün derim.

Görsellikten memnun kalacağınıza eminim. Bu amaç uğuruna üretilmiş bir monitör çünkü.
Amazon ödeme seçenekleri ve iade politikası evet bir avantaj.

Masam küçük. Ölçerek de hesapladım. Çok büyük geldi. Oturma mesafemden monitör çok yakın kalıyor. Masam geniş olsa ve mesafe olsa 32 alırdım ama MSI Summit'i alırdım heralde. 32 inch Dell 144Hz ama görsel kalitesi daha düşüktür.
OLED daha sonra belki. 8K kaldıracak bir sistemde iyi gider bence. DSR ile tam görsel şölen olur. RDR2'de biraz uğraştım DSR çözünürlüklerle. 4K artık düşük geliyor. Ben 5K oynuyorum. RTX5000 serisinde anca 8K oyuna geçilir. 8K çözünürlük olarak inanılmaz. 4K OLED alan 4K oynarsa yazık olur bence 😀.

Seçimimi beğenmenize sevindim. Sorunsuz gelirse bakıcam ben de işte değmiş mi değmemiş mi. İnşallah değer.

8K kaldıracak bir sistemde iyi gider bence. DSR ile tam görsel şölen olur. RDR2'de biraz uğraştım DSR çözünürlüklerle. 4K artık düşük geliyor. Ben 5K oynuyorum. RTX5000 serisinde anca 8K oyuna geçilir. 8K çözünürlük olarak inanılmaz. 4K OLED alan 4K oynarsa yazık olur bence 😀.

8K için henüz erken hocam. İnsanlar daha 4K'ya bile zar zor geçiş yapabildi.
4K/OLED hatta sadece OLED bile iyi bir görsellik sunuyor.
MSI MPG 321URX 31.5 inç 240 Hz 0.03ms UHD Adaptive-Sync QD-OLED Gaming Monitör mesela şu monitörü canlı görmek çok istiyorum.
Tabii bunlar konu dışı muhabbetler.
Bir gün 8K oynamak nasip olsun o zaman diyelim.
Monitör geldiğinde kurulum ve ayarlardan sonra son duygularını aktarırsın. 😌

MSI MPG 321URX 31.5 inç 240 Hz 0.03ms UHD Adaptive-Sync QD-OLED Gaming Monitör mesela şu monitörü canlı görmek çok istiyorum.

Tamamdır hocam ilginiz için teşekkürler. Monitör gelince yazarım.

@Saint Lucia hocam monitör geldi.
-Parlaklığı iyi
-Kontrastı iyi de bol kontrast sevenler için tatmin etmez. Biraz daha soft ve smooth bir 4K ekran.
-Gündüz için yansıması birazcık fazla.
-Ekran gaming ekranlardaki gibi çok canlı değil. Kalibrasyon iyi ve daha sade, gerçek renklerde.
-Görüntü ve metinler çok net.
-Hertz farkı oyunda bariz belli oluyor.
-Ekran parlaklığı iyi ama garip bir şekilde göz yormuyor. (Sarımsı, mavimsi değil. Gayet güzel bir beyaz renk.)
-Kendi ayarlarında renk kalibrasyon ve ya doygunluk ayarı yok. Ben göremedim en azından.
-Ergonomisi iyi ama sallanma problemi var. Masa hafif hareket etse sallanıyor.
-Malzeme kalitesi iyi. üst düzey de değil ama.

İlk izlenimlerim bunlar hocam.
Halihazırda AOC Q24G2A/BK kullanıyordum. Onunla kıyaslayım biraz. (Kıyaslanacak monitörler değil ama şuan elimde bu var.)
AOC çok daha doygun ve kontrastlı görünüyor. DELL tam kararında işte. Olanı gösteriyor.
AOC'a göre çok daha parlak bir ekran var. Hertz farkı bariz belli oluyor oyunda.

Başka unuttuğum ve ya test etmemi istediğiniz birşey varsa belirtebilirsiniz. Ölü piksel vs. problemsiz görünüyor şuan. Genel olarak beğendim. Doygun ve kontrast grafikler seviyorsanız sıfır alacak olanlar için değmez 22K fiyata bence. Tabi digital vibrance, gamma felan ayarlama yapılarak da doygun görünüm elde edilebilir oyunlar için. Ama zaten oyun monitörü değil. Alan renk kalitesinden memnun kalır. Sadece RDR2 oynadığım için bir iki foto ekledim.

Dosya Ekleri

• Red Dead Redemption 2 Screenshot 2024.04.30 - 13.55.34.51.png
    Red Dead Redemption 2 Screenshot 2024.04.30 - 13.55.34.51.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 3
  • Red Dead Redemption 2 Screenshot 2024.04.30 - 13.59.44.95.png
    Red Dead Redemption 2 Screenshot 2024.04.30 - 13.59.44.95.png
    3 MB · Görüntüleme: 3
  • Red Dead Redemption 2 Screenshot 2024.04.30 - 14.05.20.66.png
    Red Dead Redemption 2 Screenshot 2024.04.30 - 14.05.20.66.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
-Kontrastı iyi de bol kontrast sevenler için tatmin etmez. Biraz daha soft ve smooth bir 4K ekran.
-Gündüz için yansıması birazcık fazla.

Çünkü IPS panel. İstesen de siyahları doyuramıyorsun.
Gündüz yansıma meselesini Rtings'te paylaşmıştı. Puan kırmış zaten.

Ekran Gaming ekranlardaki gibi çok canlı değil.

Sebebi Hz'den dolayı. Yüksek tazeleme hızı gördüğün görüntünün daha temiz olmasını sağlar. Bu yüzden 144Hz aşağısını pek önermiyoruz.

AOC çok daha doygun ve kontrastlı görünüyor. Dell tam kararında işte. Olanı gösteriyor.

Evet doğrudur. Bazı markaların kendi renk paletleri oluyor. kimisinde mavi tonu ağır basarken kimisinde kırmızı ağır basıyor. Bu yüzden Dell'in tam kararında olması iyi. Çünkü her alana eşit şekilde kalibre etmeye fırsat sunmuş oluyor.

Değmez 22K fiyata bence

Bende söylemiştim bunu. Büyük para o monitör için.
Yine de hayırlı olsun. Güle güle kullanın. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı