İkinci El Longline Goldkey ve Zeppelin Bellekler Alınır Mı?

BuzzyGamer

Kilopat
Daha fazla  
Elime bir miktar para geçtiği için sisteme RAM takviyesi yapmak istiyorum çünkü şuan sistemde sadece Kingston DDR3 4GB 1333MHz tek modül bir bellek takılı. Birbirleri ile uyumlu olması açısından üzerine tek modül DDR3 4GB 1333MHz bellek daha ilave etmek istiyorum. Lakin DDR3 olduğu halde sıfır belleklerin fiyatları bana bir hayli yüksek geldi. Dolayısıyla sıfır mı, yoksa ikinci el bellek mi alsam? Bir türlü karar veremedim.

Sıfır: https://www.epey.com/bellek-ram/kingston-valueram-kvr1333d3n9-4g.html

İkinci El: Longline goldkey ve zeppelin ramler 4 GB. DDR3 - RAM Bellek ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 847784600

Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ve neden?

İkinci el sistem bileşenlerine pek güvenemediğimden ve şimdiye kadar hiç duymamış ve görmemiş markalar olduğundan dolayı içime bir kurt düştü. Ayrıca ikiside DDR3 ve 1333MHz olsa da marka ve modelleri farklı olduğundan dolayı uyumsuzluk sorunu yaratır mı? Bilemedim ve bu yüzden sizlere sormak istedim.

İkinci el alabilirsin diye düşünüyorum. Ben de zamanında DDR3 RAM'lerimi sattım. Sadece işini yapan parçalar bunlar kullanan kişiler de sistem yükselttikçe elinden çıkarıyordur. Tabii garanti konusu düşündürür ama bilgisayarcı yerine sahibinden alırsan daha iyi olur. DDR3 için sıfır parça masrafı yapman şart değil bana göre.

Parçaya gelirsek de kendi kullandığın RAM'in aynısını bulup alman daha iyi olur. Örnek ilanlar;

Son düzenleme:
İkinci el alabilirsin diye düşünüyorum. Ben de zamanında DDR3 RAM'lerimi sattım. Sadece işini yapan parçalar bunlar kullanan kişiler de sistem yükselttikçe elinden çıkarıyordur. Tabii garanti konusu düşündürür ama bilgisayarcı yerine sahibinden alırsan daha iyi olur. DDR3 için sıfır parça masrafı yapman şart değil bana göre.

Parçaya gelirsek de kendi kullandığın RAM'in aynısını bulup alman daha iyi olur. Örnek ilanlar;

Yorumunuz ve yardımınız için çok teşekkürler. Şimdi düşününce dedikleriniz baya mantıklı geldi. Alt tarafı DDR3 belleklerden bahsediyoruz sonuçta. Stres yapmaya ve çok fazla kasmaya gerek yok. Attığınız örnek ilanlar içinde çok teşekkür ederim lakin daha önce hiç Letgo üzerinden ikinci el bir ürün satın almamıştım. Attığınız örnek ilanlar arasında Sakarya'da ikamet eden birisi 50 TL'ye ürünü satıyormuş. Lakin adamın paramı alıp, ürünü yollayacağına nasıl güvenebilirim? Ürünü nasıl teslim alabilirim? Müsait olduğunuz bir zamanda yardımcı olursanız sevinirim.

Lakin adamın paramı alıp, ürünü yollayacağına nasıl güvenebilirim? Ürünü nasıl teslim alabilirim? Müsait olduğunuz bir zamanda yardımcı olursanız sevinirim.

Letgo'ta kayıt olursan oturduğun yere yakın ilanları da gösteriyor ben onu örnek olarak attım. Ben kendi parçalarımı satarken 1-2 tanesi şehir dışına gitmişti, parayı göndermişlerdi ben de karşı ödemeli kargolamıştım. Güven seninle satıcı arasında, numarasını alırsın konuşursun vb. ama 50 TL için dolandırmaz kimse kimseyi sanıyorum pahalı ürün olsa tamam da. İletişime geç güvenirsen al güvenmezsen başka ilanlara bak sana kalmış. Bolca vardır DDR3 RAM. 🙂

CL değerininin aynı olmasına dikkat et RAM'lerin.

Letgo'ta kayıt olursan oturduğun yere yakın ilanları da gösteriyor ben onu örnek olarak attım. Ben kendi parçalarımı satarken 1-2 tanesi şehir dışına gitmişti, parayı göndermişlerdi ben de karşı ödemeli kargolamıştım. Güven seninle satıcı arasında, numarasını alırsın konuşursun vb. ama 50 TL için dolandırmaz kimse kimseyi sanıyorum pahalı ürün olsa tamam da. İletişime geç güvenirsen al güvenmezsen başka ilanlara bak sana kalmış. Bolca vardır DDR3 RAM. 🙂
Tekrardan teşekkür ederim. Eskiden açmış olduğum bir Letgo hesabı var zaten. Lakin oturduğum yer yakınlarında uygun fiyata DDR3 bellek satan bulamadım ne yazık ki. Hepsi sıfır fiyata satıyor resmen. Dediğiniz gibi yapıp, satıcı ile görüşeceğim.
Aynı Kingston RAM'den al Longline uyumsuzluk çıkarabilir ve Longline çok sağlam bir marka değil.
Teşekkür ederim. Bende öyle yapmayı düşünüyordum.

Geri
Yukarı