İkinci el MacBook Pro 2015 Retina 13” 128 GB SSD modeli alınır mı?

Demirhaner

Decapat
İkinci elde temiz halini 2500 liraya buldum, sizce hala alınır mı, kaç yıl götürür beni?
İlk Mac deneyimim olacak, bilgili arkadaşlar yazabilirse sevinirim.

Donanımsal arıza çıkana kadar üzmez o cihaz. Problemi olmadığından (özellikle pil) emin olun. Eğer alırsanız da bir teknik serviste termal macununu yeniletip bakımlarını yaptırın. Arkadaşımın 2013 Mac air bilgisayarı benim bu sene topladığım güncel sistemden daha stabil çalışıyor.

İkinci elde temiz halini 2500 liraya buldum, sizce hala alınır mı, kaç yıl götürür beni?
İlk Mac deneyimim olacak, bilgili arkadaşlar yazabilirse sevinirim.

Eğer donanımsal olarak bir sorunu yoksa ve pilinde bir sorun yoksa kesinlikle almanızı öneririm. Alınabilecek bir cihaz. Pilini de coconut battery denilen bir uygulama var onu indirip bakabilirsiniz. Aşağıdaki konuyu inceleyerek nasıl alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

2. El MacBook Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Donanımsal arıza çıkana kadar üzmez o cihaz. Problemi olmadığından (özellikle pil) emin olun. Eğer alırsanız da bir teknik serviste termal macununu yeniletip bakımlarını yaptırın. Arkadaşımın 2013 Mac air bilgisayarı benim bu sene topladığım güncel sistemden daha stabil çalışıyor.

Hocam ilk mac deneyimim olacak sizce uzun yıllar götürür mü beni o donanımla İ5 Dual Core 2.7 Ghz 8Gb RAM gibi özellikleri var,günlük kullanım da kullanıcam bir kaç da Photoshop isleri için.
Eğer donanımsal olarak bir sorunu yoksa ve pilinde bir sorun yoksa kesinlikle almanızı öneririm. Alınabilecek bir cihaz. Pilini de coconut battery denilen bir uygulama var onu indirip bakabilirsiniz. Aşağıdaki konuyu inceleyerek nasıl alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

2. El MacBook Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fiyat durumu ne hocam,yani alınabilecek bir fiyat mı açıkcası.
Ortalama 4 yıl götürür mü beni acaba.

Hocam ilk mac deneyimim olacak sizce uzun yıllar götürür mü beni o donanımla İ5 Dual Core 2.7 Ghz 8Gb RAM gibi özellikleri var,günlük kullanım da kullanıcam bir kaç da Photoshop isleri için.

Fiyat durumu ne hocam,yani alınabilecek bir fiyat mı açıkcası.
Ortalama 4 yıl götürür mü beni acaba.

Dediğim gibi donanımsal olarak bir sorunu yoksa, götürür. Ben MacBook Air 2017 kullanıyorum Photoshop CC2019 kullanıyorum. Ekstra çok çok performanslı demiyorum ama yavaşta değil rahatsız etmiyor. Fiyat olarak bana az bile geldi, çünkü ben bir kaç ay önce almak istediğimde sıfırı 6.000'di.

alınır kendimde kullanıyorum ben 4 ay önce 4800 liraya aldım 1 yıl garantili lakin bu bilgisayarın fiyatı aşırı uygun mutlaka altında bir şey var gibi görünüyor.

Suan cihazın piyasası ne durumda arkadaşlar,o cihazı almadım sorun çıktı.
Yani 2015 MacBook Pro 128 GB 13” cihazı için 2. Elde Minumum,Maksimum fiyat ne olmalı?
Yukarıda arkadaş 4.500 lira bandı üzerine aldığını söylemiş hayırlı olsun fakat yüksek değil mi?

Garanti durumuna göre değişir, pil devir sayısına göre değişir, kozmetik durumuna göre değişir vs vs. min. 4500 maks. 6000 arasında olmalıdır bana göre fakat daha üst fiyatlarada satılabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı