İkinci el MacBook Pro vs Sıfır MacBook Air

Air'in sıcaklık durumu nasıl peki çok ısınıyor mu?
40 dereceyi geçtiğini görmedim. 35-40 arası oluyor kullanırken ve hissedilmiyor bile. Fansız olup böyle performans vermesi çok güzel bir deneyim sağlıyor. Oyunlarda, benchmarklarda gördüğüm kadarıyla, 70'e dayanıyor ama ısıyı aşağıya veriyor yine pek yansımıyor klavye kısmına.

40 dereceyi geçtiğini görmedim. 35-40 arası oluyor kullanırken ve hissedilmiyor bile. Fansız olup böyle performans vermesi çok güzel bir deneyim sağlıyor. Oyunlarda, benchmarklarda gördüğüm kadarıyla, 70'e dayanıyor ama ısıyı aşağıya veriyor yine pek yansımıyor klavye kısmına.

Emülatör açınca veya oyun oynayınca ısınırsa donma yavaşlama olur mu?
Bir de bu modellerde hangi donanımları yükseltebilirim?

Son düzenleme:
Emülatör açınca veya oyun oynayınca ısınırsa donma yavaşlama olur mu?
Bir de bu modellerde hangi donanımları yükseltebilirim?
Denemedim. Youtube'ta araştırabilirsiniz.
M1 çiplerde herhangi bir yükseltme yapamıyorsunuz. Almışken 16 GB RAM satın alın ve sonrasında fiziksel depolamaya ihtiyaç duyarsanız taşınabilir SSD alabilirsiniz.

Sıfır Air al. Oyun oynarım falan diye düşünme yalnız. Oyunu belli bir performansta oynatsa bile hiç oyuna yönelik bir bilgisayar değil. Arcade falan oynarım diyorsan bakabilirsin. Emülatörle de oyun oynarım diye almanı tavsiye etmem.

Arkadaşlar
Bu ürünü almayı düşünüyorum, doğru bir karar mı?

Arkadaşlar
Bu ürünü almayı düşünüyorum, doğru bir karar mı?
Şahsi görüşüm uzun süre kullanacaksanız Pro'ya vereceğiniz farkı RAM'e vermeniz. İki türlü de üzmez sizi. Hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı