İkinci el monitör alınır mı?

Zatı Muhterem

Hectopat
Daha fazla  
2008 model kare monitör kullanıyorum. Artık çok sıkıldım. 14 yıldır sürekli kullandım.
19 20 21 inch arası monitör alacağım. Bütçem 250-300 lira arasında.
İzmir'de yüz yüze bilgisayarcılardan almayı düşünüyorum. Düzgün dürüst uygun fiyatlı satan bir yer biliyorsanız da tavsiye verebilirsiniz.
Dikkat etmem gereken ilk şey ölü piksel olayı galiba ama 10 yıllık monitörler zaten eski ve küçük. Pek sorun çıkmaz gibime geliyor piksel anlamında. Başka nelere dikkat etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
2008 model kare monitör kullanıyorum. Artık çok sıkıldım. 14 yıldır sürekli kullandım.
İzmir'de yüz yüze bilgisayarcılardan almayı düşünüyorum. Düzgün dürüst uygun fiyatlı satan bir yer biliyorsanız da tavsiye verebilirsiniz.
Dikkat etmem gereken ilk şey ölü piksel olayı galiba ama 10 yıllık monitörler zaten eski ve küçük. Pek sorun çıkmaz gibime geliyor piksel anlamında. Başka nelere dikkat etmeliyim?

Hocam siz adamla pazarlık yaparken monitör hep açık kalsın eski monitörlerde ısınmasından kaynaklı kapanmalar oluyor onu da bir süre test etmiş olursun o anda.

21.5 inch almanızı öneririm. Çok keyifli bir deneyim olacaktır. Biraz bütçenizi artırmalısınız ama.

Hocam bu iş biraz şansa kalıyor maalesef. Bilgisayarcılarda satılan ikinci el ekranlar genelde devlet kurumlarında kullanılmış ve ihale ile alınmış çıkma ekranlar oluyor. Bu yuzden monitörün geçmişi pek belli olmuyor. Ben de iki tane 19 inç led monitor aldım 300'e. Bir tanesi sıkıntı çıkardı, güç beslemesi ile ilgili , 150 daha vermek zorunda kaldım tamir için. Diğer aldığım ekranın birebir aynısından bir tane daha vardı bende. Bu nedenle almıştım yan yana kullanmak için ancak ekranda renk olarak çok fark oldu. Hala kullanıyorum ancak bendeki orjinal monitor ile ikinci e aldığımın alakası yok. Bence sahibinden bulmaya çalışın en azından ilk elden kullanan birisinden bulursanız sizi üzme olasılığı çok azalır.

Bilgisayarcılara o parayı teklif etmek yürek ister :D Letgo'dan geçen ay 200TL'ye 22inc 1080p monitör düşürmüştüm ama şans işi takip etmek fırsatları kaçırmamak lazım.

Bilgisayarcılara o parayı teklif etmek yürek ister :D Letgo'dan geçen ay 200TL'ye 22inc 1080p monitör düşürmüştüm ama şans işi takip etmek fırsatları kaçırmamak lazım.
20 inç buldum 2-3 tane 250 300 lira civarına. Güvenilir satıcı bulmak da zor hele hele Letgo platformunda.

Geri
Yukarı