İkinci el piyasasını düşürebilir miyiz?

Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
Eğer herkes toplanıp ikinci el ilanlar kategorisi sahte ve ucuz ilanlar açarsak. Örneğin GTX 750 Ti 200-250 TL diye piyasayı düşürebilir miyiz? Ben Konya'da yaşıyorum, bunu yapmak benim adıma daha kolay çünkü ilan sayısı az. Sizce denemeye değer bir fikir mi? Siz nasıl fikirler önerebilirsiniz?

Biri gelip satın almak isterse ne diyeceksiniz? İnsanların vaktini boşa harcamış olursunuz.
Önerebilecek daha iyi bir fikriniz varsa bekliyorum.

Saçma fiyatlar biçen insanlardan bir şey almamak. İllaki düşürmek zorunda kalacaklar.
İlk denediğim şey bu, fayda etmedi. Hâlâ 6-7 yıllık giriş seviyesi karta 700-800 TL fiyat biçenler ve alanlar çok.

İlk denediğim şey bu, fayda etmedi. Hâlâ 6-7 yıllık giriş seviyesi karta 700-800 TL fiyat biçenler ve alanlar çok.
Toplu olarak insanları bilinçlendirmek gerekiyor. 1-2 kişi almıyor, başkaları bilmediğinden veya ihtiyaçtan dolayı, maalesef, alıyor.

Toplu olarak insanları bilinçlendirmek gerekiyor. 1-2 kişi almıyor, başkaları bilmediğinden veya ihtiyaçtan dolayı, maalesef, alıyor.
Bunun da farkındayım ama bu da çok zor. Hatta herkesi bilinçlendirmek imkansız. Benim dediğimi uygularsak toplu bir anarşiye sebep oluruz. Kimse ekran kartı alamaz ve satamaz. Fiyatlar da düşer. @Recep Baltaş siz ne diyorsunuz bu konu hakkında?

Yeni konular

Geri
Yukarı