İkinci El PS3 Almak

Bireysel satıcılar için nasıl güvenli dememizi bekliyorsun? Satıcının bağlantısını bile vermemişsin. Güvenilir olduğunu veya güvenilir olmadığını iki kelime sorudan anlayabilsem peygamberliğimi ilan ederdim. :)

Almadan önce mutlaka gidip kontrol edin. Kasasında hasar, darbe vs. olup olmadığını kontrol edin. İçinin daha önce açılıp açılmadığını sorun. OFW mi CFW mi HFW mi yüklü olduğunu kontrol edin. Mümkünse açıp GTA 5 oynayın, PS3'ü en çok yoran oyun GTA 5'tir. Eğer oyun esnasında makine çok ısınıyorsa, fan sesi çok fazla artıyorsa sakın almayın o cihazı. Cihazın altına bakın orada ''Date Code'' olarak geçen iki haneli bir kod göreceksiniz, bu kod cihazın üretildiği tarihi gösterir. Mesela burada ''1C'' yazıyorsa o cihazın 2011 yılının üçüncü çeyreğinde üretildiği anlamına gelir. Bu koda bakarak cihazın kaç yıldır kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Bir de kırık sürüm diye fazladan para isterse vermeyin çünkü artık tüm PS3 modellerine kırma işlemi yapılabiliyor. Ben Slim kasa almanızı öneriyorum, Fat ve Superslim kasalardan daha iyi bana kalırsa.
Şu tarz;

Bu fiyat çok fazla. PS3'ün ederi 450-550 TL civarıdır. Bu oyunlar kutulu değil bu arada kırık makinenin içine yüklenmiş oyunlar.

Şu tarz;

Yani kırılmış vs. diyorlar ya güvwni
Almadan önce mutlaka gidip kontrol edin. Kasasında hasar, darbe vs. olup olmadığını kontrol edin. İçinin daha önce açılıp açılmadığını sorun. OFW mi CFW mi HFW mi yüklü olduğunu kontrol edin. Mümkünse açıp GTA 5 oynayın, PS3'ü en çok yoran oyun GTA 5'tir. Eğer oyun esnasında makine çok ısınıyorsa, fan sesi çok fazla artıyorsa sakın almayın o cihazı. Cihazın altına bakın orada ''Date Code'' olarak geçen iki haneli bir kod göreceksiniz, bu kod cihazın üretildiği tarihi gösterir. Mesela burada ''1C'' yazıyorsa o cihazın 2011 yılının üçüncü çeyreğinde üretildiği anlamına gelir. Bu koda bakarak cihazın kaç yıldır kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Bir de kırık sürüm diye fazladan para isterse vermeyin çünkü artık tüm PS3 modellerine kırma işlemi yapılabiliyor. Ben Slim kasa almanızı öneriyorum, Fat ve Superslim kasalardan daha iyi bana kalırsa.

Bu fiyat çok fazla. PS3'ün ederi 450-550 TL civarıdır. Bu oyunlar kutulu değil bu arada kırık makinenin içine yüklenmiş oyunlar.
Ben hiç o fiyatlara ras gelmedim
Varsada az oyunlu veya 1 konsollu.

Satıcılardan PS3 almayın. Dükkanlardan PS3 almayın.

Nasıl burada PC sahipleri güvenilir, uygun fiyatlı olmayan yerlerden bir donanım almıyorsa, sende alma.

Ayrıca cihaz 750 TL! Bir PS3 en fazla 500 lira eder. Kol, kutulu oyun falan varsa 550 olsun. Ama 551 lira kesinlikle değmez bu konsola. Çünkü ölü konsol. Tamam, bir sürü oyunu var ama Sony onun fişini PS5 ile tamamen çekecek. Online sunucuları kapatılacak. Hemen olmayacak ama PS4'ün çıkışı ile bu sunucular birer birer kapandı. PS5 ile PS3'ün sunucuları PS4'e aktarılacak.

Tavsiyem sahibinden de DÜKKAN OLMAYAN, adı üstünde SAHİBİNDEN ilanlara göz at. 400-450-500 lira bandına al. Şuan kullandığım PS3'ü LetGo'dan aldım. 400 liraya. 1 kol. Zaman içinde 50 liraya başka 2. kol aldım. Eski cihazdan da kalma kol vardı. 4 kollu cihaz bana 500 liraya gelmiş oldu. Cihazı da evimde kırdım. Zaten kendi oyunlarım vardı. Duruyor evde.

750 lirayı ona verme. 750 liraya Xbox One al. 8.nesil oyun konsolu, önü açık. Paranı çar çur etmiş olursun 750 liraya PS3 alarak. Haberin olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı