İkinci el PS4 Pro alınır mı?

ThePanixz

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i7 11700F - TUF RX 6700XT - TUF Gaming B560M Plus - 16GB DDR4 3000mhz - 1TB M2 - 2TB SSD
Meslek
Öğrenci
Evet sorum başlıktaki gibi. GTA 5, FIFA 23 ve 24 gibi oyunları oynuyorum bilgisayarda ve bunu artık konsola taşımak istiyorum. Hem PS5 tasarımı aşırı kötü geliyor hem de çok haşır neşir olmayacağım konsolla o yüzden o kadar para vermek istemiyorum. 2024 yılında ikinci el PS4 Pro alınır mı? Pro alma sebebim 4K TV bağlayacağım hem de tasarımı hoş geliyor. Eğer alınırsa da dikkat etmem gereken şeyler nelerdir? Şimdiden teşekkür ederim.

Konsolda tasarıma bakılmaz, ayrıca PS5 Slim'in tasarımı çok hoş. PS4 Pro eskidi, Xbox Series S bakın. PS alacaksanız 5 almanız lazım artık.
Salonumun tam ortasında duracak. Dolayısıyla tasarımının da tatmin etmesini istiyorum. Xbox Series S mantıklı gibi geldi, alırken nelere dikkat etmeliyim?
Fiyatı ne kadar? Ayrıca alınmaz, artık güncelliğini yitirdi ve ölü bir konsol. Bütçenizi bilemem fakat olabildiğince zorlayıp PS5 almalısınız. PS5 sizi uzun süre götürecektir, ölü bir konsola para vermek yerine en kötü ihtimalle 2. el PS5 yönelin.
8500 - 9000TL bandında PS4 Pro. O yüzden çok cazip gelmişti. PS5 ile arasında ciddi fark var.

Salonumun tam ortasında duracak. Dolayısıyla tasarımının da tatmin etmesini istiyorum. Xbox Series S mantıklı gibi geldi, alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siz Sony oyunları oynamayacaksanız imzanızdan da anladığım kadarıyla iyi bir PC de var. Bu anlamda Xbox'da gereksiz bence. Alacaksanız da çok fazla detay yok zaten. Series S tek model temiz olsun yeter.
PS4 Pro 4K oyun oynatamıyor. Sadece 4K çıkışı destekliyor. Yani ana menü 4K veya film dizi gibi içerikler 4K. 60FPS verdiği oyunlar da sayılı tek artısı düz PS4'ün 1080P Low-medium grafikte açtığını PS4 Pro 1280P gibi ara çözünürlüklerde medium high grafiklerde oynatabiliyor. Bu değerler genel olarak böyle.
Eğer sadece özel Sony oyunlarını oynayacaksanız 4 Slim öneririm Pro yalandan bir makine.

Hocam bu arada iyi bir PC varken PS5 dışı konsol almak mantıksız. Bende 6700XT varken PS4 Pro vardı, PS5'e geçtim. Neredeyse PC'yi açmıyorum. PS5 gerçekten güzel konsol. İlla konsol alacaksanız Series S alın. Alırken çizik vs. olmamasına, KGF olmasına dikkat edin.

Siz Sony oyunları oynamayacaksanız imzanızdan da anladığım kadarıyla iyi bir PC de var. Bu anlamda Xbox'da gereksiz bence. Alacaksanız da çok fazla detay yok zaten. Series S tek model temiz olsun yeter.
PS4 Pro 4K oyun oynatamıyor. Sadece 4K çıkışı destekliyor. Yani ana menü 4K veya film dizi gibi içerikler 4K. 60FPS verdiği oyunlar da sayılı tek artısı düz PS4'ün 1080p Low-medium grafikte açtığını PS4 Pro 1280p gibi ara çözünürlüklerde medium high grafiklerde oynatabiliyor. Bu değerler genel olarak böyle.
Eğer sadece özel Sony oyunlarını oynayacaksanız 4 Slim öneririm Pro yalandan bir makine.

4K olmamasına şaşırdım ben bunca zamandır 4K oyun oynatıyor sanıyordum. O zaman bir mantığı yokmuş.

Hocam bu arada iyi bir PC varken PS5 dışı konsol almak mantıksız. Bende 6700XT varken PS4 Pro vardı, PS5'e geçtim. Neredeyse PC'yi açmıyorum. PS5 gerçekten güzel konsol. İlla konsol alacaksanız Series S alın. Alırken çizik vs. olmamasına, kgf olmasına dikkat edin.

Hocam artık bilgisayara çok vakit bulamıyorum. İşten geldiğimde ufaklıklar bilgisayarı kapmış oluyor zaten, o yüzden biraz daha konsola yatkınım. Ancak PS4 Pro yerine Series S alacağım gibi. Çok teşekkür ederim tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı