İkinci el R7 3700X RX 550 sistem 6500 TL'ye nasıldır?

Yukarıdaki arkadaş işlemcinin sıfır tek 7000 TL demiş biraz tereddüt de kaldım satan kişi zaten parça parça da sistemi satıyor işlemci için 3500 TL yazmış
Sıfır fiyatı öyle ama bu saatten sonra o işlemciye kimse o paraları vermez. Lakin güçlü bir işlemci. O ayrı.

Cidden bu sistem de sıkıntı olmaz ise RX 6500 XT ile bence bayağı güzel gider oyun ve render testlerin de hiçbir sıkıntı çıkarmıyordu.
RX6500 XT'nin gerçek performansını görebilmek için PCIe 4.0 destekli bir anakart ve işlemci lazım. İşlemci tamam ama B450 tarafında bu destek yok. E böyle bir anakart almaya kalksanız 1600-1700 TL'den başlıyor. O yüzden ikinci elden RX6600 falan alın. Kafanız rahat olsun.

RX6500 XT'nin gerçek performansını görebilmek için PCI-e 4.0 destekli bir anakart ve işlemci lazım. İşlemci tamam ama B450 tarafında bu destek yok. E böyle bir anakart almaya kalksanız 1600-1700 TL'den başlıyor. O yüzden ikinci elden RX6600 falan alın. Kafanız rahat olsun.

RX 6600 de PCIe 4.0 destekli sanıyordum ben.

Bahsettiğim veriyolu kısıtlaması RX6500 XT için geçerli. RX6600'de bir anlam ifade etmiyor.

Peki bu sistemi öneriyor musunuz? Yorumlarda bir arkadas kendi sistemini (GTX 1060) 6K satıyor muş işlemci ve diğer bileşenleri söylemedi gerçi ama onun ki de eğer bir birini tamamlayan bileşenlerden oluşuyor sa alınır mı sizce?

Peki bu sistemi öneriyor musunuz? Yorumlarda bir arkadas kendi sistemini (GTX 1060) 6K satıyor muş işlemci ve diğer bileşenleri söylemedi gerçi ama onun ki de eğer bir birini tamamlayan bileşenlerden oluşuyor sa alınır mı sizce?
Başka insanların satışlarını baltalamak istemem ama sizin alacağınız sistemin işlemci avantajı var. O işlemci üst seviye ekran kartlarıyla da uyumlu şekilde çalışır. GTX 1060'ın da öyle fark yaratacak bir olayı yok. İkinci elde 4000 TL'nin daha aşağısına bile RX6600 bulunuyor. R7 3700X'li sisteme ufak tefek dokunuşlar yaparak ileriyi görürsünüz.

Başka insanların satışlarını baltalamak istemem ama sizin alacağınız sistemin işlemci avantajı var. O işlemci üst seviye ekran kartlarıyla da uyumlu şekilde çalışır. GTX 1060'ın da öyle fark yaratacak bir olayı yok. İkinci elde 4000 TL'nin daha aşağısına bile RX6600 bulunuyor. R7 3700X'li sisteme ufak tefek dokunuşlar yaparak ileriyi görürsünüz.

Aynen ben 3750 TL'ye bile buldum RX 6600'lu kutulu garantili.

Aynen ben 3750 TL'ye bile buldum RX 6600'lu kutulu garantili.
Kendiniz bulmuşsunuz zaten. O sisteme bir adet RAM ve SSD eklemesiyle RX6600'ü de yerleştirdiniz de işlem tamamdır. He güç kaynağı pek güven verir cinste değil ama onu da en kısa sürede değiştirirsiniz.

Geri
Yukarı