İkinci el RTX 3060 ekran kartı 4500 TL'ye alınır mı?

Bütçe
5000 TL
Saçmalamışsınız. Kart mini değil. Ayrıca mini kart diye bir tabir de yok. Low Profile var.

Tek fan demek kötü soğutma demek değildir. Küçük kart da düşük performans demek değildir.

Çift fan soğutmadan daha iyi soğutma yapabilir mi?

Ben alınmaz demedim, bir önceki mesajımda da yazıyor, ama o fiyata alınmaz sonuç olarak daha iyi fiyatlara daha iyi ekran kartları var.

Hangisi daha mantıklı.

Satmıyorum. RX 6600 XT her yönden daha iyi değil. Ek olarak 6000 serisinde çift fanlı olup tek fanlı 3060'tan kötü soğutmaya sahip pek çok model var

Bu şekilde boş yorum yapmaya gerek yok elinizde veri varsa paylaşın yoksa uzatmaya lüzum yok, ben fikrimi söyledim, oyun performansı konusunda 6600XT daha yüksek FPS veren bir ekran kartı, ayrıca 3060'dan daha az enerji tüketiyor, ayrıca biraz araştırma ile 4000-5000 bandında 1 seneden fazla garantili ürün bulmak çok kolay.

Yani sırf muhalefet olmak için arkadaşın daha az performans alacağı bir karta yönlendirmekte birazcık ayıp.

5 dakikalık araştırma ile tek fanlı bu 3060 ile herhangi bir 6600XT'nin arasında ki sıcaklık farklarının ortalama 5-10 derece fark ettiğini rahatlıkla görebilirsiniz, ayrıca diğer kartlara göre bir miktar daha gürültülü olduğunu da insanlar test etmiş.

Anlamsız ve gereksiz muhalefet yapmaya hiç lüzum yok.

5 dakikalık araştırma ile tek fanlı bu 3060 ile herhangi bir 6600XT'nin arasında ki sıcaklık farklarının ortalama 5-10 derece fark ettiğini rahatlıkla görebilirsiniz, ayrıca diğer kartlara göre bir miktar daha gürültülü olduğunu da insanlar test etmiş.
Görmem için kaynak atar mısınız?

Ek olarak 5000₺ altına 6600 XT çok yok, olanlar da iyi modeller değiller.

@Deni Aslan tek fanlı EVGA 2060 modelinin soğutma bloğuna bir bakın derim. Adamlar kart 3 yer kaplayacak kadar büyük soğutma bloğu kullandılar o tek fanlı modelde. Yani tek fanlı olunca 75 derece sabit olacak diye bir şey yok. Çift fanlı olunca da soğutması iyi olacak diye bir şey yok. Çift fanlı olup 75 derece çalışan kart modelleri çok. Ayrıca tutturmuşsunuz AMD diye de konu sahibinin AMD istediği ne malum. Kullanma sebebi olan program NVIDIA teknolojisini kullanıyorsa o zaman ne yapacak bu adam AMD kartı. Bende herkese RTX 3000 serisi yerine RX 6000 serisi öneriyorum ama bunu yapmadan önce adamın amacını ve hangi markayı tercih ettiğini öğreniyorum.

@Deni Aslan tek fanlı EVGA 2060 modelinin soğutma bloğuna bir bakın derim. Adamlar kart 3 yer kaplayacak kadar büyük soğutma bloğu kullandılar o tek fanlı modelde. Yani tek fanlı olunca 75 derece sabit olacak diye bir şey yok. Çift fanlı olunca da soğutması iyi olacak diye bir şey yok. Çift fanlı olup 75 derece çalışan kart modelleri çok. Ayrıca tutturmuşsunuz AMD diye de konu sahibinin AMD istediği ne malum. Kullanma sebebi olan program NVIDIA teknolojisini kullanıyorsa o zaman ne yapacak bu adam AMD kartı. Bende herkese RTX 3000 serisi yerine RX 6000 serisi öneriyorum ama bunu yapmadan önce adamın amacını ve hangi markayı tercih ettiğini öğreniyorum.
Intel İ5 10400 varda siz ne önerirsiniz hocam pek bilgim yok bu konularda.

Intel İ5 10400 varda siz ne önerirsiniz hocam pek bilgim yok bu konularda.
Ben sözü @kino @xDraco @Mr. DarkTech @messinicocugu gibi bu kategoride rozet kazanmış kişilere bırakmak isterim. Ha kendim de bir şey diyeceksem bence tek fanlı olsun olmasın eğer oyun amaçlı ise alınabilir derdim. 3060 öyle 3 fanlık ROG Strix soğutmasına ihtiyaç duyan bir kart değil. Oyun oynarken tek fan problem çıkarmayacaktır. Zaten ilan da Ankara'da açılmış ve ben de Ankara'da yaşadığım için az çok biliyorum 2.el piyasasını ve Aralık'ta en ucuz 4800TL'lere bulunurken 4500'e ilan açılması oldukça iyi. Ha şunu da sorayım illaha NVIDIA mı? Çünkü aynı fiyata RX6600XT'de bulunabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı