İkinci el RTX 3090 alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Yer
Ötüken
Ankara'da acayip çok Zotac doldu. Youtube ve forumlarda da bir çok fan sorunu yaşayan var. Sanırım nedeni fanların yan tarafları açık olduğu için dokundukça balans yapıyor. Şu an almayacağım ama aklımda bazı sorular var.

• MSI Ventus dediklerine göre Zotac kadar soğutması ince ve kötü bir model fakat herhangi bir sorunu var mı?
  • XLR8 alınır mı? Bir satıcı var fakat kendisi pek pazarlık yapıcak bir tip değil. XBOX ile takas kabul etti ama benim malımı 9 binden sayarken kendi malından hiç indirim yapmadı. Garip bir şahıs. Onunla ticaret yapmayı pek düşünmüyorum.
  • Ankara'da güzel kart bulamazsam İstanbul'a gideyim mi? İstanbul'da 12 bine bile EVGA var. Manyak bir kart bu üsttekilere göre. Fakat hiç gitmediğim bir şehir, ilan sahibinin evine giricem ve test edicem vs. Otobüs biletlerini ve insanı olarak yemek ihtiyacını hesaplarsam 800-1000 gibi bir para gidecek her türlü. Trene binersem biraz daha düşebilir.
  • Amiral gemisi bir kart olduğu için çevre şehirlerde pek yok. İstanbul'da bir arkadaşımız var abimin arkadaşı. Kendisi satıcıdan alıp kargoya verebilir. Anlaşmalı kargo var. Ben nasıl bir rol yaparım da sizce satıcı beni kandırmadan kartı alabilirim? Mesela işte geleceğim falan diye mesaj atıp testleri alıp arkadaşı yollasam nasıl olur?
  • Ankara'da olsaydı driver silip yükleme, GPU-Z BIOS testi ve Furmark testi falan yapacaktım. Ben olmazsam Furmark harici bunları yapacak birisi olmaz sanırım.
ParamGüvende önermeyin.

Teşekkürler.

Trinity, Ventus modelinden biraz daha iyi.

XLR8 alınabilir ancak çok iyi bir bakım gerektirir. Ticaret tercihi pek mantıklı gelmedi bana da.

İstanbul'a gitmek yerine tanıdığınız tarafından aldırmayı tercih edin, neredeyse yarı yarıya fiyat farkı olacaktır.

Test etmeden ve test eden kişi bilgili olmadıktan sonra sıkıntı çekebilirsiniz. Bilen birisine aldırın mevzu tanıdıgın olması değil bu işleri bilen birisi olması.

Trinity, Ventus modelinden biraz daha iyi.

XLR8 alınabilir ancak çok iyi bir bakım gerektirir. Ticaret tercihi pek mantıklı gelmedi bana da.

İstanbul'a gitmek yerine tanıdığınız tarafından aldırmayı tercih edin, neredeyse yarı yarıya fiyat farkı olacaktır.

Test etmeden ve test eden kişi bilgili olmadıktan sonra sıkıntı çekebilirsiniz. Bilen birisine aldırın mevzu tanıdıgın olması değil bu işleri bilen birisi olması.
İşte birisi var ama normal bir kullanıcı hiç öyle şeyleri yapabileceğini sanmam. Adamın evine bile giremeyebilir :D Öyle bir plan yapmalıyım ki sanki İstanbul'da yaşıyormuşum gibi olmalı.

İşte birisi var ama normal bir kullanıcı hiç öyle şeyleri yapabileceğini sanmam. Adamın evine bile giremeyebilir :D Öyle bir plan yapmalıyım ki sanki İstanbul'da yaşıyormuşum gibi olmalı.
Hocam EVGA kartın satıcısı hangi semtte?
Benim tercihim ve önerim her zaman işi birinci elden görmeniz.

Bu dükkandan RTX 3060 aldım 1 ay önce felan. Hatta incelemesini bile yaptım. Elinde RTX 3090 modelleri var ve ara sıra ucuza çok iyi kartlar getiriyor, güvenilirdir. Buraya bir bakın, kafanıza yatan model varsa alırsınız.

Hocam EVGA kartın satıcısı hangi semtte?
Benim tercihim ve önerim her zaman işi birinci elden görmeniz.
Beylikdüzü/Yakuplu. Ama kart biraz bakımsız gibi. 14.000 bu arada yanlış görmüşüm.

Bu dükkandan RTX 3060 aldım 1 ay önce felan. Hatta incelemesini bile yaptım. Elinde RTX 3090 modelleri var ve ara sıra ucuza çok iyi kartlar getiriyor, güvenilirdir. Buraya bir bakın, kafanıza yatan model varsa alırsınız.
Tamamdır hocam.

Ankara'da acayip çok Zotac doldu. YouTube ve forumlarda da birçok fan sorunu yaşayan var. Sanırım nedeni fanların yan tarafları açık olduğu için dokundukça balans yapıyor. Şu an almayacağım ama aklımda bazı sorular var.

• MSI Ventus dediklerine göre Zotac kadar soğutması ince ve kötü bir model fakat herhangi bir sorunu var mı?
  • XLR8 alınır mı? Bir satıcı var fakat kendisi pek pazarlık yapacak bir tip değil. Xbox ile takas kabul etti ama benim malımı 9 binden sayarken kendi malından hiç indirim yapmadı. Garip bir şahıs. Onunla ticaret yapmayı pek düşünmüyorum.
  • Ankara'da güzel kart bulamazsam İstanbul'a gideyim mi? İstanbul'da 12 bine bile EVGA var. Manyak bir kart bu üsttekilere göre. Fakat hiç gitmediğim bir şehir, ilan sahibinin evine gireceğim ve test edeceğim vs. otobüs biletlerini ve insanı olarak yemek ihtiyacını hesaplarsam 800-1000 gibi bir para gidecek her türlü. Trene binersem biraz daha düşebilir.
  • Amiral gemisi bir kart olduğu için çevre şehirlerde pek yok. İstanbul'da bir arkadaşımız var abimin arkadaşı. Kendisi satıcıdan alıp kargoya verebilir. Anlaşmalı kargo var. Ben nasıl bir rol yaparım da sizce satıcı beni kandırmadan kartı alabilirim? Mesela işte geleceğim falan diye mesaj atıp testleri alıp arkadaşı yollasam nasıl olur?
  • Ankara'da olsaydı driver silip yükleme, GPU-Z BIOS testi ve FurMark testi falan yapacaktım. Ben olmazsam FurMark harici bunları yapacak birisi olmaz sanırım.
Param Güvende önermeyin.

Teşekkürler.

Ankara'da 3090 falan var bende bakıyorum aynı zamanda ama bütçen varsa 20 bin liraya 4070 Ti almalısın 2 3 seneye kadar DLSS3 teknolojisi cok işine yarayacak

Bütçe belirtir misiniz?

Ankara'da 3090 falan var bende bakıyorum aynı zamanda ama bütçen varsa 20 bin liraya 4070 Ti almalısın 2 3 seneye kadar DLSS3 teknolojisi cok işine yarayacak

Bütçe belirtir misiniz?
Bütçe olabilecek en maksimum 15. 15 vereceksem de iyi model olması lazım. Şu an 4070Ti modelleri o fiyatlara inmeyebilir. Vergi olaylarında düzelme olursa 4080 de düşünebilirim ama şu 24GB VRAM cezbediyor insanı. Ömür boyu bitmeyecek bir boyut çünkü.

14K fiyatı varsa değmez. Yol masrafını vs. geçtim Ankara'dan Beylikdüzü işkence olur.
Gebze tarafından İstanbul'a girdiğiniz gibi Beylikdüzü'ne kadar muazzam trafik olur, sabah akşam farketmeksizin.
Ankara’da sadece iş gidiş gelişlerinde trafik olduğundan hiçbir şeyi bilmiyorum İstanbul hakkında :D

O arkadaş yüksek lisans yapmak için İstanbul’dan ayrılmış. Sen bizim hayalleri siyah poşete koy usta. Artık kendim halletmeye çalışıcam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı