İkinci el RTX3090 model seçimi

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
15
Yer
Ötüken
Bunların tamamı aynı tas aynı hamam. 20 bin liraya bile baktım -almayacak olsam da- yine de miningci kartı. Adamların ilanlarında 2 tane kule tipi klima bile var :D

Bendeki kasa üst, alt, yan ve ön kısacası arka kapak hariç hep delikli. O yüzden ısı problemim yok. 3 tane de fanım var.

• MSI Ventus 3X: Genelde en dip fiyatlarda oluyor. VRAM soğutmalarına bakmadım ama bloğa temas ediyor sanırım. Tasarım olarak sanki Trio serisinden artan plastiği kalıba döküp basmışlar gibi. Bir de ince profil yani ısınmaya müsait.
  • Zotac Trinity: Bu arkadaş hakkında olumlu yorumlar duymadım özellikle fanları konusunda. Genel olarak Ventus kadar da ısınıyormuş. Yine dip fiyatlarda olan bir arkadaş.
  • Galax-Gainward-Inno3D: Bu markalar da fix olarak diplerde olabiliyor ama Zotac kadar çok yok. IChill X4 aralarında en iyisi sanırım.
  • EVGA-ASUS-MSI: Genel olarak bunlar pahalıya satılıyor 16-17 arasına. Ayrıca ilan sahipleri de berbat. Hepsine de 6 ay kullanıldı yazmışlar o kadar. Kutuları bile olmayabiliyor. Şahsen pek alasım yok bunları.
Benim bilgisizliğim mi bilmiyorum ama 3. grup olan ve özellikle Gainward hiç alasım yok, belki sağlam maldır bilmiyorum aydınlatırsınız.

Sizce hangisi? Adam akıllı ilandan almak istiyorum. X ay kullanıldı diye kalça bölgesinden rakam sallayıp spam ilan atan arkadaştan ürün almak istemiyorum. Adam EVGA ilanına bile fotoğraf çekmemiş sadece internetten stok fotoğrafla ilan açmış.

Malûm sayfadan aşağıdaki ilan numaralarına bi' göz atınız.

1106760029
1105135776
1103403878
1107055968
1105711082

Tam bütçeniz nedir? Sıfır RTX 4070 ya da RTX 4070 Ti bile mantıklı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Soğutması iyi bir kart almalısın.

Sıcaklık ve fan gürültü değerleri
Screenshot_2022-08-19-00-41-03-315_com.google.android.youtube.jpg

Soğutma performansı

Screenshot_2022-08-19-00-41-41-514_com.google.android.youtube.jpg

Malûm sayfadan aşağıdaki ilan numaralarına bi' göz atınız.

1106760029
1105135776
1103403878
1107055968
1105711082

Tam bütçeniz nedir? Sıfır RTX 4070 ya da RTX 4070 Ti bile mantıklı olabilir.

Zaten Almanya’dan sıfır 4070Ti KFA2 alacaktım vazgeçtim, artan parayı telefona vericem. Hatta o kart 870€’ya geliyordu.

Soğutması iyi bir kart almalısın.

Sıcaklık ve fan gürültü değerleri
Eki Görüntüle 1828736

Soğutma performansı

Eki Görüntüle 1828738
Ventus bile 3. Grubu tokatmış :D Bir de Ventus fanlarında bile sorun yok diye biliyordum ben.

Tam bütçeniz nedir?
Olabildiğince az, 12-15 arası. Ankara’dan test ederek alıcam.

Son düzenleme:
Zaten Almanya'dan sıfır 4070 Ti kfa2 alacaktım vazgeçtim, artan parayı telefona vereceğim. Hatta o kart 870€'ya geliyordu.

Ventus bile 3. grubu tokatmış :D bir de Ventus fanlarında bile sorun yok diye biliyordum ben.

Olabildiğince az, 12-15 arası. Ankara'dan test ederek alacağım.

Ben 12.500'e Zotac OC Edition almıştım. 4K Ultra ayarlarda 75 dereceyi geçmiyor biraz ses yapıyor sanırım, kulaklık olduğu için pek anlamıyorum, yani kulaklık ile rahatsız edecek kadar değil. Yüksek modellere 15 lira verilebilir ama Zotac vb gibi modellere çok temiz değilse 13-14'ten fazla vermeyin. Herhangi bir modele de 15'ten fazla vermeyin bence değmez. İkinci el kart alırken mutlaka size yakın ve gidip test edebileceğiniz bir yerden satın alın.

Geri
Yukarı