İkinci El RX 570 Alınır mı?

TechnoNИ

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Merhaba 1100 TL'ye RX 570 satıldığını gördüm. Satıcı ile biraz konuştum 1 yıl önce Vatan Bilgisayar'dan aldığını söyledi.
Mining yapılmadığını oğlu mimarlık okuduğunu dizayn ile uğraşacağını sonra yüksek lisans işi çıkınca satılığa çıkardığını söyledi ve kutusu faturası bulunduğunu belirtti. GeT ile bu fiyata satın alsam sorun yaşar mıyım?
Ürün: MSI ARMOR RX 570 4G

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 1100 TL'ye RX 570 satıldığını gördüm. Satıcı ile biraz konuştum 1 yıl önce Vatan Bilgisayar'dan aldığını söyledi.
Mining yapılmadığını oğlu mimarlık okuduğunu dizayn ile uğraşacağını sonra yüksek lisans işi çıkınca satılığa çıkardığını söyledi ve kutusu faturası bulunduğunu belirtti. GeT ile bu fiyata satın alsam sorun yaşar mıyım?
Ürün: MSI ARMOR RX 570 4G
Klasik Mining yalanı dizayn ile uğraştım :D

RX570 i 2. el almak risklidir kendim satıyorum ben bile öyle söylüyorum sen düşün. Garanti kapsamına Miningde ırgat gibi kullanılmış bir kart girmez. Her hangi bir test sonucu miningi anlayamazsınız zamanla kendini belli eder. Benim kartım kullanılmadı mesela Asus RX570 ama alıcılar her zaman uzaktan bakıyorlar dikkatli olun.

Klasik Mining yalanı dizayn ile uğraştım :D

RX570 i 2. el almak risklidir kendim satıyorum ben bile öyle söylüyorum sen düşün. Garanti kapsamına Miningde ırgat gibi kullanılmış bir kart girmez. Her hangi bir test sonucu miningi anlayamazsınız zamanla kendini belli eder. Benim kartım kullanılmadı mesela Asus RX570 ama alıcılar her zaman uzaktan bakıyorlar dikkatli olun.
Peki ne yapmalıyım 1000 TL civarı ikinci el ekran kartı almayı düşünüyorum GTX 1050 Ti almaktan iyidir. Ama ben adama biraz güvendim mining yapmamış gibi görünüyor kafam çok karıştı fiyatı da çok uygun :/
Yani ekran kartı sorun çıkarırsa Vatan Bilgisayar'a götürsem mining yapılmış diye kabul etmezler mi?

1100 TL Bandında daha iyi kartlar mevcut. Ben daha dün 750 TL'ye GET ile R9 290X aldım. 1000 TL bandında R9 290X R9 390 ve 390X çok daha mantıklı seçimler olur.

Peki ne yapmalıyım 1000 TL civarı ikinci el ekran kartı almayı düşünüyorum GTX 1050 Ti almaktan iyidir. Ama ben adama biraz güvendim mining yapmamış gibi görünüyor kafam çok karıştı fiyatı da çok uygun :/
Yani ekran kartı sorun çıkarırsa Vatan Bilgisayar'a götürsem mining yapılmış diye kabul etmezler mi?
Mining yapılmış değil Mining normal bir kullanımdır lakin %100 güç ile 7/24 çalıştığınızı düşünün ve tecrübesiz bir miningci ise elektrik faturasından kısmak için kartı 75 Derecede sabit kullanmış olabilir. Yani kart miladını kullanıcı hatası yüzünden doldurduğu için garanti kapsamına girmez. AMD Radeon hiç bir kartı ben 2. el önermiyorum alacaksanız GTXlere yönelin 1500 TL bandına çekebilirseniz GTX 1060lar mevcut tabi onlarda da mining riski var fakat RX serisi kadar değil. RX serileri GTX'e göre miningde çok daha iyi performans verdikleri için tercih ediliyorlar. GTX 1060'a kadar miningciler RX580 kullanır üstü bir güç lazımsa GTX 1080 ve ya 1080Ti'ye yönelirler aklınızda bulunsun.

GeT ile alacağım 1 yılda Vatan Bilgisayar garantisi var. Sorun çıkarsa mining yapıldığı için garantinin ürünü kabul etmemesi gibi sorunlar yaşar mıyım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı