İkinci el RX570 piyasası nereye gidiyor?

Bütçe
-

FarukS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, sahibinden sitesinde biraz gezeyim dedim ve ilanlara bakmaya başladım. RX570 4 GB ilanları için araştırma yaptım ve gördüğüm sonuç vahim. İkinci el kutusu garantisi olmayan ne olduğu belli olmayan kartlar en ucuz 1300 TL'den satılıyor. Garantili olanlar ise 1700-1800 TL'den koymuş ilanları. Letgo kanadına geçiş yapınca orada garantili olan kartlar en az 2000 TL. Bu ikinci el piyasası nereye gidiyor? Bu 4 GB'lik kartlar ile hangi madenciliği yapıyorlar?

Arkadaşlar merhabalar, sahibinden sitesinde biraz gezeyim dedim ve ilanlara bakmaya başladım. RX570 4 GB ilanları için araştırma yaptım ve gördüğüm sonuç vahim. İkinci el kutusu garantisi olmayan ne olduğu belli olmayan kartlar en ucuz 1300 TL'den satılıyor. Garantili olanlar ise 1700-1800 TL'den koymuş ilanları. Letgo kanadına geçiş yapınca orada garantili olan kartlar en az 2000 TL. Bu ikinci el piyasası nereye gidiyor? Bu 4 GB'lik kartlar ile hangi madenciliği yapıyorlar?
Yapıyorlar açıkçası. Yapan bir tanıdığım var ve kısa sürede aldığı 3 RX570 ve 1 RX590'nın parasını amorti etti bile. Çok garip durumlara sürükleniyoruz milletimizin fırsatçılığı yüzünden.

4 gb ile olmadıklarını ya bilmiyorlar yada çok değerli diye pahallıya satıyorlar lan zaten sıfırı 2 bin liraydı rx 570 asus rog 4 gbnin

Açıkcası şu noktadan sonra oyun oynamak için RX 500 serisi kartlar alınmaz diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi hem fiyatları anlamsız arttı hem de zaman zaman 1800-2000TL'ye RX 590 performansına yakın performans veren sıfır 5500XT 4GB'lar satılıyor.

Oyun oynayacak kişi 500 serisine yönelmeden 5500XT baksa daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı