İkinci el sistem alırken yapılması gereken testler nelerdir?

• Konuyu başlatan Kadıköy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 662
K

Kadıköy

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar.
İkinci el sistem bakarken şu sistem bana iyi gibi geldi, başlıca özellikleri;

• FX 6300
  • Asus R9 270X
  • GSkill 1866Mhz 2x4 GB CL9
  • Asus M5A97 R2.0
  • 600W 80+

Fiyatı 1200 TL.

Öncelikle fiyatı uygun mu sizce? Ben topladım yakın bir sistem 1800 TL civarında tuttu.

Diğer sorum ise alırsam elden alacağım, alışveriş esnasında test yapmayı düşünüyorum, hangi testleri uygulamalıyım sisteme?

Teşekkürler.

İlan linki: sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
Bakkal edasıyla vermiş ilanı gerçi ama iyi duruyor. :)

Benim fikrim etmez ama sen yinede başka arkadaşlara danış. Az önce vatandan baktım. Sistemin 500gb harddiski olanı 1950TL ye toplanır. Arkadaşı ikna edip 1000TL de anlaşırsan uygun olur. Ama tabiki başkalarının da fikrini al.

Evet HDD benim de dikkatimi çekti ama diğer bileşenler iyi değil mi? Özellikle 270X benim dikkatimi çekti.

Peki ana soruya gelelim, nasıl testler yapmalıyım, prime95 ve furmark yeterli olur mu?

Güncel.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı