İkinci el sistem satarken dikkat edilmesi gerekenler

Bora_Türkiye

Hectopat
Merhabalar. Daha öncesinden bilgisayarımın ne kadar ettiğini siz değerli hocalarıma sormuştum. Şimdi sorum ise bilgisayarı 2. el satarken nelere dikkat etmeliyim? Bununla ilgili yardımlarınızı istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Daha öncesinden bilgisayarımın ne kadar ettiğini siz değerli hocalarıma sormuştum. Şimdi sorum ise bilgisayarı 2. el satarken nelere dikkat etmeliyim? Bununla ilgili yardımlarınızı istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Kendinize ait resim, dosya, vb şeyleri kaldırdığınızdan emin olun mümkünse satmadan önce formatlayın bilgisayarı.

Bende yeni sistem topladım ve eski kasayı satılığa çıkardım.
Yaptığım işlemler; Hdd'ye temiz bir Wİndows 10 kurulumu yaptım, yeni topladığım sisteme de kurdum ve dijital lisansımı yeni sisteme aktardım. Hdd'de Windows hariç hiç bir belge/program kalmadı. Bilgisayarın genel bir fiziki temizliğini yaptım.

Bu kadar.

Hocalarım anladığım kadarıyla şöyle mi yapmam lazım?
Windows 10 format kısmındaki.

sdfsdf.png

Gösterdiğim kısma tıklayıp adımları ilerleyerek olur mu? Yoksa en iyi bir bilgisayarcıya götürmek mi?

Hocalarım anladığım kadarıyla şöyle mi yapmam lazım?
Windows 10 format kısmındaki.

Eki Görüntüle 767970

Gösterdiğim kısma tıklayıp adımları ilerleyerek olur mu? Yoksa en iyi bir bilgisayarcıya götürmek mi?
Kırmızı okla gösterdiğin yere tıkla ve talimatları takip et.

Geri
Yukarı