İkinci El SSD Alınır mı?

Makaleler
1
Yer
İzmit/Kartepe
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
⭐Asus Z690P ⭐İntel İ7 12900K ⭐CORSAIR 32GB (4x8GB) RGB Pro ⭐MSI MPG A850GF 850W +80 Gold ⭐PF360 ⭐Samsung 250GB 960 EVO/ ⭐Sandisk Plus 1 TB /⭐1 TB 7200 RPM ⭐Asus Rog Strix RTX 3080 ⭐ Phanteks P500A RGB ⭐ Asus VG248QE 24” 144hz 1ms ⭐Asus VG259QM 280hz
Meslek
Aşcı
Sistemimde 250 GB 860 Evo SSD ve 1 TB HDD mevcut. Sisteme ilave olarak 1 SSD daha takılabilir mi? Takılır ise 2.El alınır mı? SSD için 800 TL bütçem var.

Anakartında yer vardır muhakak, takarsın ikinci SSD'yi ama depolama amaçlı kalır.

Benim satmışlığım var SSD. SSD'ler HDD'ler kadar kolay bozulmaz ama belli de olmaz. 250GB SSD'yi satıp 500GB'da takabilirsin aslında yada 1000TL civarında Samsung'un yeni çıkarttığı 1TB SSD'si vardı. Kullandığını sat, üzerine ekle ondan al.

Sistemimde 250 GB 860 Evo SSD ve 1 TB HDD mevcut. Sisteme ilave olarak 1 SSD daha takılabilir mi? Takılır ise 2.El alınır mı? SSD için 800 TL bütçem var.
800 TL butceniz varken niye 2. el almayi düşündünüz bilmiyorum ama uzak durun. Depolamanin 2. eli olmaz olmamali sahsi görüşüm. Eğer masaüstü kullanıyorsanız standart 4 tane SSD veya HDD takabilirsiniz. Laptoplarda 1 tane CD-ROM yuvasina SSD-HDD 1tane normal slota takilir. Bazi modeller M.2 SSD desteği ile 3 tane takilabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
800tl butceniz varken niye 2. El almayi düşündünüz bilmiyorum ama uzak durun. Depolamanin 2. Eli olmaz olmamali sahsi görüşüm. Eğer masaüstü kullanıyorsanız standart 4tane ssd veya hdd takabilirsiniz. Laptoplarda 1 tane cd rom yuvasina ssd-hdd 1tane normal slota takilir. Bazi modeller m2 ssd desteği ile 3 tane takilabiliyor
250 GB olan SSD'yi windows, yeni almak istediğimi 1TB alıp oyunları felan ona kurmak istiyorum aklımda böyle birsey var.
2. El yerine o zaman 1 TB SSD ne tavsiye edersiniz?

Sıfır SSD ile başımız ağrımıştı. Günümüze dek ikinci el 3 tane aldım. Farklı markalar memlun kaldık.
Fiyatlar olması gerekenlerin üzerindeyken sıfır almayı akıl karı görmüyorum. Bütçenizle 1TB kapasiteye bulabilirseniz alabilirsiniz. yada Raid yapabilecek daha düşük kapasiteler olası.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı