İkinci el vs sıfır

Anumsln

Centipat
PC almak istiyorum ama 2. el mi alsam sıfır mı alsam? 2. el daha ucuz, daha karlı. 0 pahalı ama garantili PC mi toplasam diyorum? Parçalar çok pahalı geliyor, ne yapsam? Bir de 2 elde satıcıya güvenemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el fiyatları saçma sapan, herkes fiyatlandırmayı alacağı parçaya göre yapıyor, örneğin alacağı ekran kartı RX 580, 1200₺ civarı ve elinde RX 570 var, direkt 1300₺ yazıyor ki biraz kendine kalsın. RAM, CPU, kasa gibi parçalar alınır ancak ekran kartı veya depolama aygıtlarını sıfır alın.

Alacağın komponentlere ve bütçeye göre değişir o ama pahalı ise güvenilir olduğunu düşünüğün satıcıdan alışveriş yapabilirsin (ama sıfır fiyatı ile aynı olan 2. el parçalardan uzak dur).

Tiko paran varsa iş farklı olur tiko para yoksa taksitle alacan itopya, sinerji, ince hesap gibi 5-6 sitede kampanyalı bilgisayar toplanıyor takip et geçen ay 3 bin tlye ekran dahil 10 numara sistem vardı 700 stok ile sınırlıyda 3 günde bitti (ben inanmıyorum 3 günde bitmesinede)

tiko para varsa ikinci elde alınır sıfırda alınır yeterki iyi takip et

psu ikinci el
ekran kartı ikinci el
ram ikinci el
kasa outler
soğutucu 2700x soğutucusu ikinci el

anakart kampanya taksitli
işlemci yi bi türlü ikinci el yakalayamadım biraz sabırsız olmamdan gittim 1600 12 nm aldım taksitli

Ben elektronikte ikinci elden yanayım. O yüzden ikinci el açısından konuşacağım.

Anakart harici hiçbir şey ile uğraşmazsınız bunu belirteyim. Intel 3.nesilin altına inmeyin. Mümkünse K serisi bir işlemci bulun, i7 3770k bulursanız kaçırmayın. 3.nesil i5 veya i7 tabanlı bir PC kurduğunuz düşünerek ona göre devam edelim;

Anakarti yeri yurdu belli olan bir bilgisayarcıdan alın. Mümkünse tamir görmemiş olsun. Bu sırada let go ilanlarına göz gezdirin gerek kart gerek diğer bileşenler için. Her şehrin ikinci el bilgisayar malzemeleri satan bir merkezi muhakkak olur. Oralarda zaman geçirin. 1155 overclock destekli o kartı buldunuz, alın ve K serisi işlemciyi takın.

Ramler zaten peynir ekmek gibi. Let go'dan rahat bir şekilde DDR3 ram bulabilirsiniz. 8-8 takın. Anakarta göre MHz değerleri değişir. O yüzden anakartin üzerinde biraz durduk. Bulabilirseniz 2200 MHz anakart- ram, on numara olur.

Güç kaynağı kısmında 550-600 Gold sertifikalı temiz bulabilirseniz ikinci el kaliteli markadan, kaçırmayın ama bulamazsanız sıfır alın. Eninde sonunda PC toplayacaksınız, her zaman lazım.

Ekran kartı da ram gibi bulunması kolay bir şey. Let go'da çok makul GTX 980'ler bulabilirsiniz. GTX 780 Ti'ın altına inmeyin. GTX 970 falan da orta halli bir sistem için yeterli olacaktır. R9 380X gibi kartlar 'eger temizse' iş görür.

İş kasaya geldi. Orası sizin tercihiniz. İkinci ele bir kere bulaşan adam genelde kasa kullanmaz. Siz bunları yaparken bir bakacaksınız evde 1 masa dolusu ikinci el parça ile alım-satim yapıyorsunuz. Bol şans. :D :D

PC almak istiyorum ama 2. el mi alsam sıfır mı alsam? 2. el daha ucuz, daha karlı. 0 pahalı ama garantili PC mi toplasam diyorum? Parçalar çok pahalı geliyor, ne yapsam? Bir de 2 elde satıcıya güvenemiyorum.
Ikinci el alma. Bilgisayar bileşenleri kullanılmaya başlandığı andan itibaren eskimeye ve yavaşlamaya başlar bu 2-3 sene olsa bile. Sıfır almalısın..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı