İkinci El Xbox Gamepad almak mantıklı mı?

Arkadaşlar birinci el çok pahalı olduğundan ikinci el Xbox gamepad alacağım bilgisayar için. Satıcının linki bu: https://www.sahibinden.com/arama?sorting=price_asc&userId=a58rXNCROFMyejoM9T_g7QQ
Çok fiyat farkı var birinci el ile evet. Nedenini sorduğumda ABD'den toptan aldığını ürünler geldiğinde temizliğini ve testini yapıp bize yolladığını söyledi. İstersem test videosu gonderebilecegini söyledi. Seri numarası yok garanti kutu fatura yok. Yurt dışından geldiği içindir diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz alınır mı? Forumda buradan daha önce alışveriş yapıp memnun kalmış bir arkadas vardı. Oradan buldum saticiyi.

Bence alınır Xbox gamepadleri çok pahalı ama denemeden almamak lazım ben 2. el bir kol aldım ve tuşunda zor basma sorunu var.

İkinci el gamepad / Controller / kontrolcü almayınız lütfen.
Bunlar short-Life kısa ömürlü ürünlerdir aslında ve illaki gerek analoglar da gerek butonlar da mutlaka sorun çıkar.

Tetiklerde sorun nadir çıkar lakin özellikle gamepad üzerindeki tuşlar sık kullanılanlarının altındaki ped yırtılır bu yüzden de tuşa bir basar bir basmaz.
Xbox 360 türevlerinde tuşlarda ve right left butonlar da sorun yaşanır yoğunlukla.
Xbox One S türevlerindeyse yoğunlukla right left butonlar ve analoglarda yaşanır.
Özellikle sol analog birkaç aylık süre zarfında eskir ve bozulur.
Piyasada kontrolcüler gamepadler zaten Xbox 360 Xbox One S ve DualShock türevi olarak karşımıza çıkar.
Bu ürünler normalde dayanıklı ve uzun ömürlü long Life yapılır aslında lakin bütün sektörde bu eskitme bir standart haline geldiği için tıpkı nasıl sürekli ampul değiştiriliyorsa aynı şekilde.
Bu gamepadler de değiştirilik yoğunlukla.
Bu yüzden garanti hizmetlerinden de faydalanabilmeniz açısından ikinci elden uzak durmanız sizin yararınıza olacaktır.
İkinci eli eğer tamir yaptırabileceksiniz almak zorundasınız.
Tamir de genelde analoglar tetikler lehimle yapılır axisler vesaire değiştirilir.
Bu yüzden ikinci el anca tamir yaptırabilme potansiyeliniz varsa tercih edilmelidir.

Hocam ben 1.5 yıldır 2. el gamepad kullanıyorum orijinal hiçbir sıkıntısı yok ilk gün aldığım gibi çalışıyor belki benimkinde şans olabilir bilemiyorum 🤷

Arkadaşlar ilgilenen herkese teşekkür ederim. Sıfır xbox gamepad buldum ucuza. Sahibi, ürün yurtdisindan geldiği için piyasaya göre ucuza veriyordu ben de onla anlaştım.

Geri
Yukarı