İkinci El Xeon Sistem Toplama

umutcanbaymis

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayar işlerinden biraz anlarım 2. el bir sistem toplamak için size danışmak istedim kendim, şöyle bir sistem oluşturdum.
Sistem bu şekilde toplam 1866TL elimde kasa ve HDD bulunduğu için onları dahil etmedim, bu sistem alınır mı? Bir dengesizlik, uyumsuzluk var mı size danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırsam OEM anakartlarda o işlemciler OC yapılımıyordu ve o işlemcilerin asıl gücü OC olunca ortaya çıktığını düşünürsek OC yapabileceğin bir anakart almanı öneririm fakat tam olarak hatırlamıyorum.

XEON X3440 veya X5450 (E5450de olabilir)
8GB 1600MHZ DDR3 RAM
GTX 960 olarak aliexpressten çok daha uygun şekilde toplanabilir. Uygun bütçe dersen 5450li sistem performans dersen 3440lı sistem derim. 3.8Ghz stabil olarak kullanılabilir.

Bu arada sen yinede yazdığın sistemi almaya kararlıysan 188 liraya x5650 alacağına o paraya Aliexpress'ten x5675 alabilirsin OC olmadan bile fena performans vermeyecektir.

Bu arada sen yinede yazdığın sistemi almaya kararlıysan 188 liraya x5650 alacağına o paraya Aliexpress'ten x5675 alabilirsin OC olmadan bile fena performans vermeyecektir.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Şu anki sistemde bir uyumsuzluk yoksa işlemciyi x5675 yapıp almayı düşünüyorum. Bir uyumsuzluk yok değil mi?
Sanırsam OEM anakartlarda o işlemciler OC yapılımıyordu ve o işlemcilerin asıl gücü OC olunca ortaya çıktığını düşünürsek OC yapabileceğin bir anakart almanı öneririm fakat tam olarak hatırlamıyorum.
Seçtiğim anakart OC desteklemediği için onu da bunla değiştirdim.
Gigabyte GA-X58A-UD9 Extreme ANAKARTIN EN IYISI x58 1366 - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 608209800
Hem de yaklaşık 300tl kar etmiş oldum. OEM anakartların OC desteklemediği konusunda uyarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Şu anki sistemde bir uyumsuzluk yoksa işlemciyi x5675 yapıp almayı düşünüyorum. Bir uyumsuzluk yok değil mi?

Seçtiğim anakart OC desteklemediği için onu da bunla değiştirdim.
Gigabyte GA-X58A-UD9 Extreme ANAKARTIN EN IYISI x58 1366 - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 608209800
Hem de yaklaşık 300tl kar etmiş oldum. OEM anakartların OC desteklemediği konusunda uyarınız için teşekkürler.
Attığınız anakart TL değil dolar bazından satılıyor galiba gözünüzden kaçmış :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı