İkinci el yurt dışı 14 Pro vs Pro Max

Bütçe
33.000

muhammedkılıç

Femtopat
Daha fazla  
Android'ten iOS'a geçiş yapacağım.
Yurt dışı iPhone 14 serisi almayı düşünüyorum.

Bütçem 35k.

İkinci el iPhone 14 Pro 256 GB pil 90-93 fiyat: 20-22 k

Sıfır iPhone 14 PM 128 GB fiyat: 31-32 k

İkisi arasında kaldım. 14 Pro cazip geliyor ancak ikinci el alınır mı?
Dipnot: Telefonu inceledim, kozmetik açıdan 10/9 tamir görmemiş.
Fiyat farkı 12 k neredeyse sizce Pro Max modeline değer mi? Yoksa Pro da fena değil al geç 5-6 yıl götürür mü dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pro da fena değil, alabilirsiniz.

Değmez, büyük ekran ve batarya dışında fark yok. Büyük telefondan daha keyifli olur küçük telefon, büyük önceliğiniz yoksa 14 Pro kesinlikle.

Pro da güzel kayıtsız nasıl kullanacaksınız onuda mı çözdüler. Yoksa çift hat 4 ay 4 ay şeklinde mi. Bende 1 yıldan fazla oldu 14 pro max var bataryası neredeyse 2 gün gidiyor yani ama pronun bir gün gidiyor daha da iyi bence. 2 gün gidince ertesi gün şarjım bitecek mi diye dolanıyorsun. Pil sağlığı 97% 30 da takıp 80 de çekiyorum artık yoksa bir günde bitiremiyorum yani pro maxi.

Pro da güzel kayıtsız nasıl kullanacaksınız onuda mı çözdüler. Yoksa çift hat 4 ay 4 ay şeklinde mi. Bende 1 yıldan fazla oldu 14 pro max var bataryası neredeyse 2 gün gidiyor yani ama pronun bir gün gidiyor daha da iyi bence. 2 gün gidince ertesi gün şarjım bitecek mi diye dolanıyorsun. Pil sağlığı 97% 30 da takıp 80 de çekiyorum artık yoksa bir günde bitiremiyorum yani pro maxi.
Çift hatlı 4+4 şeklinde kalan 4 ay içinde bir bug'ını bulmuşlar

Değmez, büyük ekran ve batarya dışında fark yok. Büyük telefondan daha keyifli olur küçük telefon, büyük önceliğiniz yoksa 14 Pro kesinlikle.
Pilini değiştirmeme gerek var mı peki

Ekran ve pil harici fark yok aslında. İkinci el derken nasıl yani? Yurtdışından ikinci el olarak mı getirilmiş yoksa burada mı kullanılmış? Telefonun temiz olduğundan eminseniz Pro alınır. Ekstra vermeye gerek yok üstelik arada depolama farkı da var.

Kalan 4 ayın bug'u neymiş?

Ekran ve pil harici fark yok aslında. İkinci el derken nasıl yani? Yurtdışından ikinci el olarak mı getirilmiş yoksa burada mı kullanılmış? Telefonun temiz olduğundan eminseniz Pro alınır. Ekstra vermeye gerek yok üstelik arada depolama farkı da var.

Kalan 4 ayın bug'u ne

Niye değiştireceksiniz ki?
Performans kaybı olur mu diye düşündüm

Kalan 4 ayın bug'u neymiş?
Burada kullanılmış cihaz yurtdışından sıfır getirilmiş yani.

4+4 8 ay kullanılıyor normal bir şekilde kalan 4 ay içinde telefon işletmecileri bir sistem ile açabiliyorlar 200-600 lira karşılığında

Pro alınabilir bence de. Aradaki fiyat farkı az değil, değeceğini düşünmüyorum. Bu arada IMEI işini nasıl çözeceksin hocam resmi kayıt ücretleri uçuk durumda.

Performans kaybı olur mu diye düşündüm

Burada kullanılmış cihaz yurtdışından sıfır getirilmiş yani.

4+4 8 ay kullanılıyor normal bir şekilde kalan 4 ay içinde telefon işletmecileri bir sistem ile açabiliyorlar 200-600 lira karşılığında
Kesin bilgi mi?
Çünkü insanları bunda e-sim var
4ay+4ay+ Esim ile +4 ay kullanırsın diye kandırıyorlar...
Yılbaşına yakın Yurtdisina gidiyorum.
Ona göre alayim iphone.

Geri
Yukarı