İkinci el yurt dışı iPhone XR alınır mı?

TSML

Hectopat
Daha fazla  
Yurt dışı kayıt edilmemiş galiba çift SIM'li model. Satıcı 8-9 ay süresi kaldı diyor. Şimdi yeni yasalar da çıktı. alınır mı? 2700 TL verip kayıt ettiririm ama pasaport çıkarmam lazım ve hattı kendi üstüme mi almam lazım?
Yazarken bile kafam karıştı yanlışlık olduysa kusura bakmayın.
Satıcı ayarlardan IMEI numarasını attı 2 tane IMEI var çift simli mi olmuş oluyor cihaz?
Ekte IMEI sorgusunu ekledim.

Dosya Ekleri

• 1668949110381.png
    1668949110381.png
    139,8 KB · Görüntüleme: 51
TC kimlik kartının üstüne de kayıt ettirebilirsin. Ancak Gürcistan tarzı bir ülkeye giriş çıkış yapman gerek. Kıbrıs da olur. Pasaport şartı yok.
Evet, kullanacağın hat kayıt ettirilen Kimlik numarasıyla uyuşmalı. Yani 3 sene boyunca senden başkası (kayıt ettiren) kullanamaz. 3 yıl geçtikten sonra da normal TR telefonu gibi oluyor istediğini yapabilirsin satış falan vs.

Nekadar süresi kaldığını nasıl öğrenebilirim peki.

T.C. kimlik kartının üstüne de kayıt ettirebilirsin. Ancak Gürcistan tarzı bir ülkeye giriş çıkış yapman gerek. Kıbrıs da olur. Pasaport şartı yok.
Evet, kullanacağın hat kayıt ettirilen kimlik numarasıyla uyuşmalı. Yani 3 sene boyunca senden başkası (kayıt ettiren) kullanamaz. 3 yıl geçtikten sonra da normal TR telefonu gibi oluyor istediğini yapabilirsin satış falan vs.

Yani parasını verip kayıt ettiremiyorum bir de pasaport işi mi çıkacak yurt içi almak daha mantıklı kim uğraşacak bir daha.

Yurtdışı kullandığında her yılbaşında 4 ay kullanım süresi geliyor. XR'da e-sim var mı bilmiyorum ama varsa onunla birlikte 8 ay kullanabiliyorsun. Eğer kalan 4 ayı da ikinci bir telefona hattımı takar kullanırım dersen alınır. Aynı zamanda geçici uzatma kapandı olarak bilsek de nasıl olduğunu anlamasam da yapan yerler olduğunu gördüm.

Yurtdışı kullandığında her yılbaşında 4 ay kullanım süresi geliyor. XR'da e-sim var mı bilmiyorum ama varsa onunla birlikte 8 ay kullanabiliyorsun. Eğer kalan 4 ayı da ikinci bir telefona hattımı takar kullanırım dersen alınır. Aynı zamanda geçici uzatma kapandı olarak bilsek de nasıl olduğunu anlamasam da yapan yerler olduğunu gördüm.
her yılbaşında 4 ay e sim hakkıda geliyormu?
emin miyiz

Geri
Yukarı