İkinci elde bozuk GPU için dava edilebilir mi?

Ahmet Sak

Femtopat
Daha fazla  
Facebook'ta bir grupta bir arkadaş 800 TL'ye RX 570 4 GB 2. el satıyordu, ben de arkadaşla 700 TL'ye anlaştım ve bana test videosunu attıktan sonra parayı bankamdan yolladım. Ertesi gün arkadaş ürünü kargoya verdi ve hayırlı olsun dedi. Bu gün ürün elime ulaştı fakat bir türlü görüntü alamadım. Arkadaşa yazdığımda bende görüntü vardı dedi ve iade alamam dedi. Bu arkadaşı dava edebilir miyim? 2. elde bu şekil bir hak var mı?

Aldığınız hata belki sizden kaynaklıdır? Belki de PSU yetmiyordur ya da güç kablonuzu tam takamamışsınızdır. Her şeyin tam olduğundan eminseniz dava açabilirsiniz.

Benim parçalar sağlam ama bir kaç kişi bu şekilde bir hakkın yok dedi birde satan arkadaş kargo ile alacağım için iade alamam demişti satmadan önce

Benim parçalar sağlam ama birkaç kişi bu şekilde bir hakkın yok dedi bir de satan arkadaş kargo ile alacağım için iade alamam demişti satmadan önce.

Neden elle test etmedğiniz bir şeyi kargoyla aldınız? Adam zaten iade almam dediğinde şüphelenmeniz gerekiyordu. Bu olay için yapacak başka bir şey yok gibi. 2. el de bu gibi durumlar için GET var. Eğer GET ile aldıysanız 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade edebiliyorsunuz.

Facebook'ta bir grupta bir arkadaş 800 TL'ye RX 570 4 GB 2. el satıyordu, ben de arkadaşla 700 TL'ye anlaştım ve bana test videosunu attıktan sonra parayı bankamdan yolladım. Ertesi gün arkadaş ürünü kargoya verdi ve hayırlı olsun dedi. Bu gün ürün elime ulaştı fakat bir türlü görüntü alamadım. Arkadaşa yazdığımda bende görüntü vardı dedi ve iade alamam dedi. Bu arkadaşı dava edebilir miyim? 2. elde bu şekil bir hak var mı?
Hocam geçmiş olsun bir bardak soğuk su için.

1613925961951.png

Alın soğuk su için hocam, geçmiş olsun.

Geri
Yukarı