İkinci kez KYK kredisi alınabilir mi?

HakanDogan

Hectopat
Merhabalar ben ön lisans okurken KYK kredisi almıştım ve o kredi haziran ayında bitti. Şimdi lisans bir bölüm kazandım ve tekrar kredi almam gerekiyor acaba yeniden KYK'dan kredi alabilir miyim?

KYK kredilerinden yararlanmak için farklı kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Eğer okuduğunuz düzeyde ilk kez öğrenci iseniz kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ancak ikinci kere aynı düzeyde eğitim alıyorsanız devlet kredisine başvuramazsınız.

KYK kredilerinden yararlanmak için farklı kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Eğer okuduğunuz düzeyde ilk kez öğrenci iseniz kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ancak ikinci kere aynı düzeyde eğitim alıyorsanız devlet kredisine başvuramazsınız.
Hocam nerede yazıyor bu kesin değil mi? Benim 2 yıllık kaydım duruyor henüz sildirmedim sildirmem gerekir mi?

Hocam nerede yazıyor bu kesin değil mi? Benim 2 yıllık kaydım duruyor henüz sildirmedim sildirmem gerekir mi?

İnternete direkt "2. kez KYK kredisi alınabilir mi" yazdım. Önüme çıkan yazı bu. Oradaki sarı fosforlu yeri okuyabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı