Getmobil'den telefon alınır mı?

Bütçe
16000

cansxrk

Picopat
Getmobil iPhone almayı düşünüyorum. 11 veya 12 alacağım 11 alabilirim ama 12 almak daha mantıklı güncelleme geleceği için 12 almayı kesinleştirirsem bütçemi arttırmaya çalışıp Getmobil veya güvenli satış yapan yerden 2. el alacağım. Fikriniz nedir? Buradan telefon alsam sorun çıkar mı iyi midir? 2. el uyguna temiz bulursam 2. el alacağım ama bulamazsam buradan almayı düşünüyorum.

Ya bunu deyip duruyolar da ne bileyim çok satışını gördüm çevremde de soru yasayanı görmemiştim. Ama 2. el almakda cok riskli değil mi hocam ne iade seçeneğin ne garanti mevcut.

2.el almak riskli evet ama iade kısmına gelirsek telefonu elden alıyorsan eğer yanında dene sorunluysa alma diğer türlü alacaksan Param Güvende ile alırsan problem olacağını sanmıyorum.

Ya bunu deyip duruyolar da ne bileyim çok satışını gördüm çevremde de soru yasayanı görmemiştim. Ama 2. el almakda cok riskli değil mi hocam ne iade seçeneğin ne garanti mevcut.
Üç hafta önce Iphone 7 Plus aldım. Gönderilen telefonun sertifikası oluyor, değişen parçaların hepsini yazmak zorundalar. Kulağa hoş geliyor ama değiştirilen hiçbir parça Apple'ın orijinal ürünü değil. Benim aldığım telefonun batarya, ekran, arka kamera, orta tuşu değişmişti. Değişmesine değişsin de sorun parçaların orijinal olmaması.

Bunun yerine içi açılmamış bir ikinci el telefon bakın derim. Bunu anlamanın yolu kolay, şarj soketinin her iki yanındaki vidalarda boya atması yoksa içi açılmamıştır. Ha boyası olup içi açılan telefonlar olamaz mı, tabii ki olabilir ama bu telefonun Apple yetkili servisinde açıldığı anlamına gelir, yani değişeni varsa bile orijinaldir.

Ayrıca buluşup elden deneyerek de alabilirsin, daha iyi olur. Iphone 12 çok çok eski bir telefon değil, temiz kullanan bir satıcı mutlaka bulursun. Keza 11 için de aynısını söyleyebilirim, garantisi devam eden 11 bile bulunabiliyor piyasada.

2.El almak yenilenmiş almaya göre daha az risk barındırıyor. Yenilenmiş telefonlar da yan sanayi parçalar kullanılıyor. Paranızı çöpe atmak istiyorsanız iyi bir tercih olur. S21FE GT2'ya da A54 alabilirsiniz. Biraz daha artarsanız X6 Pro'ya da S23FE iyi bir tercih olur. Maksimum çıkabileceğiniz bütçe nedir?

Üç hafta önce iPhone 7 Plus aldım. Gönderilen telefonun sertifikası oluyor, değişen parçaların hepsini yazmak zorundalar. Kulağa hoş geliyor ama değiştirilen hiçbir parça Apple'ın orijinal ürünü değil. Benim aldığım telefonun batarya, ekran, arka kamera, orta tuşu değişmişti. Değişmesine değişsin de sorun parçaların orijinal olmaması.

Bunun yerine içi açılmamış bir ikinci el telefon bakın derim. Bunu anlamanın yolu kolay, şarj soketinin her iki yanındaki vidalarda boya atması yoksa içi açılmamıştır. Ha boyası olup içi açılan telefonlar olamaz mı, tabii ki olabilir ama bu telefonun Apple yetkili servisinde açıldığı anlamına gelir, yani değişeni varsa bile orijinaldir.

Ayrıca buluşup elden deneyerek de alabilirsin, daha iyi olur. iPhone 12 çok çok eski bir telefon değil, temiz kullanan bir satıcı mutlaka bulursun. Keza 11 için de aynısını söyleyebilirim, garantisi devam eden 11 bile bulunabiliyor piyasada.

Vallahi bulabilirsem istedim gibi bir şey 2. el alacağım olmazsa Getmobil'de alacağım.

2.el almak yenilenmiş almaya göre daha az risk barındırıyor. Yenilenmiş telefonlar da yan sanayi parçalar kullanılıyor. Paranızı çöpe atmak istiyorsanız iyi bir tercih olur. S21FE GT2'ya da A54 alabilirsiniz. Biraz daha artarsanız X6 Pro'ya da S23FE iyi bir tercih olur. Maksimum çıkabileceğiniz bütçe nedir?

Hocam çıkabilcem bütçe olarak aklımda bir şey yok ama iPhone geçmeyi düşünüyorum Android arayüzünden sisteminden sıkıldım biraz ve tasarım olarak telefonlar çok kötü iphonun kasasına geçiş yapıp saçma span kamera şekilleri koyuyolar ve dedim gibi sistemdern soğudum biraz yenilik istiyorum.

Vallahi bulabilirsem istedim gibi bir şey 2. el alacağım olmazsa Getmobil'de alacağım.

Hocam çıkabilcem bütçe olarak aklımda bir şey yok ama iPhone geçmeyi düşünüyorum Android arayüzünden sisteminden sıkıldım biraz ve tasarım olarak telefonlar çok kötü iphonun kasasına geçiş yapıp saçma span kamera şekilleri koyuyolar ve dedim gibi sistemdern soğudum biraz yenilik istiyorum.

O halde bütçenizi yapabilirseniz en azından 20-21K TL yapıp iPhone 12 alın. Yine de bu bütçede iPhone alınmaması taraftarıyım. Siz bilirsiniz.

O halde bütçenizi yapabilirseniz en azından 20-21k TL yapıp iPhone 12 alın. Yine de bu bütçede iPhone alınmaması taraftarıyım. Siz bilirsiniz.

Haklısınız tabii bütçeyi zaten arttırmaya çalışacağım 12 almakk daha iyi olacak. Umarım bulabilirm iyi bir 2. el Sahibinden'de yurt dışı var çoğunlukla nasıl TR cihaz bulacağım ya ikinci el olmasına rağmen saçma fiyatlarda olanlar var ortası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı