İkinci Monitör Olmamasına Rağmen Sistemde Öyle Algılanıyor

tascerde

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Birkaç gün önce hava yağmurlu şimşekli bir şekildeydi, düşen bir şimşek sonucu modem ve ekran kartının DVI girişi bozuldu. (Eve mi düştü ne oldu bir fikrim yok)
DVI girişi pembe göstermeye başladı, ben de HDMI girişine bir dönüştürücü takarak monitörüme bağladım. Daha sonra 2 ekran gördüğünü fark ettim. 2. Bir monitör yok fakat görüyor hatta ekranı genişletmiş ona bir format attım zaten ihtiyacı vardı PC'nin derken yine aynı sorun ne yaptıysam çözemedim, gerek bu sitede araştırdım, gerek farklı yerlerde ama bir türlü çözüm bulabilmiş değilim. Şimdilik sadece 1. Ekran üzerinde göster diğerek bunu geçici olarak çözmüş bulunmaktayım.
DVI-I girşinden denemedim çevirici almaya gittiğim bilgisayarcı 2 DVI aynı bağlantıdan çalıştığını söyledi denemedim.
HDMI to VGA şeklinde bağladım. Diğer monitöre "Cihazı devre dışı bırak" seçeneğini seçtiğimde Radeon ayarları açılmıyor ve ekran kartı yazılımını tekrar kurmak zorunda kalıyorum.

Ekran kartım: Sapphire AMD Radeon HD7850

Yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.jpg
Adsız2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
DVI portundan kabloyu söktünüz mü? Ayrıca Aygıt Yöneticisi'ndeki Monitörler sekmesi nasıl görünüyor?
DVI girişinde herhangi bir kablo takılı değil, görüntüyü HDMI dan almaktayım.
Monitör kısmı ise şöyle :

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    21,9 KB · Görüntüleme: 64
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı