İkinci monitör tavsiyesi

kadirz123

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Aktif olarak Lenovo G24-20 kullanıyorum fakat 2. monitörüm 720p olduğu için görünüm bazlı sorunlar yaşıyorum. Simgelerin büyük olması falan gibi.
3000 TL bütçe ile 2. monitör olarak ne alınabilir? RX 6600 için fazla gelir mi iki tane 144-165 Hz monitör? İkinci monitör VA olursa sorun olur mu?

2. monitör IPS olmayınca görüş açısından dolayı epey zorluyor, tam karşısından bakmadığınız için. Setupınız nasıl olacak bilemiyorum ama mümkünse IPS panel almaya çalışın.

İkinci monitör ilk monitörle aynı anda kullanılacaksa renk ve Hz farkları nedeniyle gözünüzü normalde daha fazla yoran bir setup olacaktır. Tavsiyem ikincil olarak değil de yeni alacağınızı tek olarak kullanmak veyahut 2 tane aynı monitörden kullanmanız.

İkinci monitör ilk monitörle aynı anda kullanılacaksa renk ve Hz farkları nedeniyle gözünüzü normalde daha fazla yoran bir setup olacaktır. Tavsiyem ikincil olarak değil de yeni alacağınızı tek olarak kullanmak veyahut 2 tane aynı monitörden kullanmanız.
Bir kaç gündür başım ağrıyor acaba bu yüzden mi diye düşünüyorum. Aynı monitörü tekrar alabilirim memnunum ama garip olur gibime geliyor.

2. monitör IPS olmayınca görüş açısından dolayı epey zorluyor, tam karşısından bakmadığınız için. Setupınız nasıl olacak bilemiyorum ama mümkünse IPS panel almaya çalışın.
Ana monitör direkt bakış açımda ikinci monitör sol tarafta biraz dönük oluyor tabii.

Ne olursa olsun IPS alın, kullandığım iki farklı monitör var birisi 75 Hz diğeri 180 Hz ikisi de IPS ekran şekilden şekile soksanız bile rahat görüyorsunuz.

Kasma vb. bir şey hissediyor musunuz peki?
Hayır gayet akıcı gerekli bütün testleri yaptım şuana kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

Hayır gayet akıcı gerekli bütün testleri yaptım şuana kadar herhangi bir sorun yaşamadım.
Sorunuzu yanlış anladım ben birinci monitörümden bahsediyordum özür dilerim. Hz değeri yüzünden tabii ki bir kasma söz konusu oluyor fakat ikinci 75 olan monitörüm de video düzenlerken veya photoshop ile uğraşırken sitelere, Spotify, ve discord kullandığım için pek bir önemi yok benim için. PC için değil sadece Hz değeri yüzünden bi kasma hissiyatı var.

Geri
Yukarı