İkinci monitörde videolar kasıyor

LAglace

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6600 8 GB | CPU: Ryzen 5 5600 | RAM: Crucial Ballistix 2x8 GB 3000 MHz | Anakart: Gigabyte B450M-S2H | SSD: Samsung NVMe 980 PRO 1 TB | ADATA SU800 128 GB | HDD: WD Caviar Blue 1 TB | Seagate 500 GB | PSU: EVGA 500W 80+ Bronze | Monitör: AOC 24G2U 23.8" 144 Hz 1ms - Acer KG221Q FreeSync 75 Hz 1ms | HyperX Cloud II Kulaklık | Logitech G203 Lightsync Mouse | Logitech G413 Klavye | Logitech G27 | Phanteks P400A DRGB White
Birinci monitörden oyun oynarken, ikinci monitörden YouTube üzerinden video açtığımda video takılıyor ve ses gelmeye devam ediyor, oyunu Alt+Tab yaptığımda ise takılma geçiyor. Mouse ile YouTube odaklanıp izlerken oyun birinci monitörde açık olduğu zaman ise oyunda bir donma olmuyor, sadece oyunu Full ekrana aldığımda YouTube donmaya başlıyor. Sanırım Windows 10 arka plan uygulamalarını yavaşlattığı için böyle bir sorun oluyor, bu sorunu nasıl çözebilirim? Ana ekranım 1080P, ikinci ekranım 720P ve ikinci ekranı ekran kartı ile değil, VGA yoluyla onboard üzerinden çalıştırıyorum.

Bazen Google Chrome Opera vb tarayıcılar güncellemelerini yapamadıklarında bu hata oluşuyor genelde bende de aynısı oldu silip tekrar yüklediğimde düzeldi.

Ekran kartım RX 560, bu sorunun sadece bazı oyunlarda olduğunu fark ettim.

Birinci monitörden oyun oynarken, ikinci monitörden YouTube üzerinden video açtığımda video takılıyor ve ses gelmeye devam ediyor, oyunu Alt+Tab yaptığımda ise takılma geçiyor. Mouse ile YouTube odaklanıp izlerken oyun birinci monitörde açık olduğu zaman ise oyunda bir donma olmuyor, sadece oyunu Full ekrana aldığımda YouTube donmaya başlıyor. Sanırım Windows 10 arka plan uygulamalarını yavaşlattığı için böyle bir sorun oluyor, bu sorunu nasıl çözebilirim? Ana ekranım 1080P, ikinci ekranım 720P ve ikinci ekranı ekran kartı ile değil, VGA yoluyla onboard üzerinden çalıştırıyorum.
Youtube video yükünü işlemciye yüklüyor. İşlemcin nedir? Hem oyun hem video açabilecek bir işlemcin varsa sebebi başkadır. Ama muhtemelen işlemcin limite ulaştığı için takılıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı