İkinci monitörü uyku moduna geçirme

sonkagit

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

İki monitor kullanıyorum. İsteğim; mesela oyun oynarken bir süre sonra 5-10dk diğer 2. monitor uyku moduna geçsin. Düğmesinden kapatmak istemiyorum. Güç seçeneklerinden ayarladım ama uyku moduna girmemekte.

Mümkün müdür acaba?

Merhaba,

İki monitor kullanıyorum. İsteğim; mesela oyun oynarken bir süre sonra 5-10dk diğer 2. monitor uyku moduna geçsin. Düğmesinden kapatmak istemiyorum. Güç seçeneklerinden ayarladım ama uyku moduna girmemekte.

Mümkün müdür acaba?

Başlat+P yaparsın.Oyuna girdiğin zaman ekranı tek ekran olarak ayarlayabilirsin böylelikle ikinci ekrana görüntü gitmez uykuya geçer.

Son düzenleme:
Merhaba,

Mümkün müdür acaba?
görüntü ayarlarında monitörlerinde 1. monitörünün üstüne tıkla. aşağı in ve sadece 1 üzerinde göstere tıkla

Merhaba,

Mümkün müdür acaba?
diğer arkadaşın dediği yanlış bir yöntem ekteki ekran görüntüleri ile sorununu rahat bir şekilde çözebilirsin.

@SerdarEdition her monitör uykuya geçmez

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-06 113852.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-06 113852.png
    64,5 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran görüntüsü 2023-09-06 113859.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-06 113859.png
    44,8 KB · Görüntüleme: 30
Görüntü ayarlarında monitörlerinde 1. monitörünün üstüne tıkla. Aşağı in ve sadece 1 üzerinde göstere tıkla

Diğer arkadaşın dediği yanlış bir yöntem ekteki ekran görüntüleri ile sorununu rahat bir şekilde çözebilirsin.

Neresi yanlış yöntem? Başlat+p yaparsa tek ekrana görüntüyü verdirir. Oyundan çıktığında da ikinci ekranı tekrar aktif eder. Windows bu ayarı yanlış yapmış olamaz. İkidebir sağ tıklayıp ekran çözünürlüğünüde açmaz.

Neresi yanlış yöntem? Başlat+p yaparsa tek ekrana görüntüyü verdirir. Oyundan çıktığında da ikinci ekranı tekrar aktif eder. Windows bu ayarı yanlış yapmış olamaz. İkidebir sağ tıklayıp ekran çözünürlüğünüde açmaz.
win+p yapacağını söylememişsin ki. ben oyun ayarlarından yapacak zannettim

Yardımlarınız için teşekkürler. Yalnız her defasında ek bir işlem yapmadan, mesela direk mouse'yi yana kaydırdığımda uykuya geçen o monitörün uyanması istiyorum. Yani her halükarda iki monitorde aktif olacak ama diğerini oyundayken belli bir süre sonra uykuya geçip, diger ekrana ben mouse kaydırdığımda ekranın tekrar aktif olması olacak. Sanıyorum mümkün değil 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı