İkinci SSD'ye Windows Kurulumu

Anıl14

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Umarım konu doğru yerdedir. Halihazırda kullandığım Kingston M2 SSD 1 TB var. Anakartımda 2. M2 SSD Gen4 yuvası var. Bende 2. M2 SSD'yi aldım Samsung 980 Pro 1 TB olarak. Sorularım şunlar;
1) İşletim sistemiyle beraber eski diski yeni diske klonlamak sağlıklı mıdır? Yoksa temiz kurulum yapmak mı lazım?
2) Yeni SSD'ye kurulum yaptım diyelim eski diskteki Windows ne olacak? Formatlarken otomatik silinecek mi yoksa PC'yi yeni SSD üzerinden boot edip eski olanı Bilgisayarım üzerinden biçimlendirecek miyim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar selam. Umarım konu doğru yerdedir. Halihazırda kullandığım Kingston M.2 SSD 1 TB var. Anakartımda 2. M.2 SSD gen4 yuvası var. Bende 2. M.2 SSD'yi aldım Samsung 980 Pro 1 TB olarak. Sorularım şunlar;
1) işletim sistemiyle beraber eski diski yeni diske klonlamak sağlıklı mıdır? Yoksa temiz kurulum yapmak mı lazım?
2) yeni SSD'ye kurulum yaptım diyelim eski diskteki Windows ne olacak? Formatlarken otomatik silinecek mi yoksa PC'yi yeni SSD üzerinden boot edip eski olanı bilgisayarım üzerinden biçimlendirecek miyim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hocam iki seçenek var USB ile kurulum ya da USB olmadan usbsizde setupu açıp kurulacak yerde 2ci SSD'yi seçmeniz lazım USB'den kurulumdada yüklenecek yeri seçme yerinde 2ci SSD'yi seçmen lazım.

Geri
Yukarı