İkinci Windows'u yükledikten sonra ilk Windows kayboldu

EfendiCozuk

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Mutfak Eşyaları İmalat & Satış
RAM
16 GB 2400 HZ RAM
SSD veya HDD modeli
120 GB SSD SANDİSK, 1 TB HARDDİSK
Ekran kartı
GTX 1060 3 GB
Anakart
ASUS Z370 PLUS GAMİNG TUF
İşlemci
İ5 9600K
Selam arkadaşlar;
Arkadaşımında yaptığı gibi amacım sadece 2. Windows'u kurmaktı. Bilgisayarım hakkında bilgi vereyim, C ve D olarak 2 adet diskim var. C SSD Windows 10 yüklü olan ve normalde kullandığım işletim sistemiydi? D ise hard diskimdi. D'yi tamamen boşaltıp Windows 8.1 yüklemek istedim. ISO dosyasını indirip rufusladım ve bilgisayarı USB taktından sonra yeniden başlattım. Kurulum adımlarını geçtim, ardından Windows 8.1kuruldu, hoş geldiniz ekranı geldi. Ardından yeniden başlattım fakat eski Windows'um görünmüyordu.
Normalde bilgisayar açılırken 2 Windows arasında tercih yapmam gerekmez miydi? Şimdi ben eski C"de halen yüklü olan Windows 10'a verilerini kaybetmeden nasıl geri dönerim? Windows 10'un yüklü olduğu C diski aynı şekilde durmakta. Şu an sadece Windows 8.1 D diskini görüntüleyebiliyorum.
Windows 10'a geri dönmek istiyorum ve verilerim kaybolmadan. Bu konu hakkında destek talep ediyorum, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    521,2 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı disk içerisinde iki farklı işletim sistemi olsaydı evet sorardı. Fakat iki farklı disk mevcut burada. Boot menüden başlatılacak olan diski seçmeniz gerekiyor.
Boot'tan ssd yani windows 10'nun oldugu diski seçersem windows 10 a mı giricek ?

Geri
Yukarı