İkinci yabancı dil öğrenmek istiyorum

tahsinxyz

Hectopat
Merhabalar, İngilizceyi belli bir seviyeye kadar ilerlettim. İkinci bir yabancı dil olarak almanca ya da rusça öğrenmek istiyorum. Bu adını saydığım dilleri nereden öğrenebilirim, bir bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, İngilizceyi belli bir seviyeye kadar ilerlettim. İkinci bir yabancı dil olarak almanca ya da rusça öğrenmek istiyorum. Bu adını saydığım dilleri nereden öğrenebilirim, bir bilginiz var mı?
Rusçadan önce almancayı hallet,ama sana tavsiyem ingilizceyi bitirmeden almancaya geçme kafan patlar :)

Rusça öğrenmek mantıklı. Öğrenmek isteyen her türlü öğrenir internet olsun, kurslar olsun. Almanca gözümde şişirilmiş bir balon.

Ben 2. dil olarak fransızca seçmiştim. Yaklaşık 4 aydır internet üzerinden çalışıyorum. Şuan A1-A2 seviyesi arasındayım (yaptığım testlere göre :D). Sana ilk olarak Duolingo'yu öneririm, işin temellerini öğretiyor. Biraz ilerledikten sonra Memrise ve Busuu'yu aynı anda kullanmanı tavsiye ederim. Memrise biraz sokak ağzı öğretiyor. Busuu ise işin biraz daha gramer kısmına bakıyor. Ve her gün tekrar etmen lazım. Kolay gelsin :)

Ben 2. dil olarak fransızca seçmiştim. Yaklaşık 4 aydır internet üzerinden çalışıyorum. Şuan A1-A2 seviyesi arasındayım (yaptığım testlere göre :D). Sana ilk olarak Duolingo'yu öneririm, işin temellerini öğretiyor. Biraz ilerledikten sonra Memrise ve Busuu'yu aynı anda kullanmanı tavsiye ederim. Memrise biraz sokak ağzı öğretiyor. Busuu ise işin biraz daha gramer kısmına bakıyor. Ve her gün tekrar etmen lazım. Kolay gelsin :)
Duolingo gibi mobil uygulamaları sevmiyorum.

Büyük oranda dediğin gramerleri halletmişsindir. Yüzlerce kalıplar, deyimler, atasözleri ve binlerce kelime var. Ben ortalama 1000 civarı kelime biliyorum, soran olursa bilmiyorum diyorum. Doğru telafuzlarıyla birlikte dil öğrenmek, zor iş. Ama keyif senin, kime ne değil mi?

Almanca öğrenip ne yapacaksın? Rusça konuşan çok fazla millet var, Türk cumhuriyetleri hala Rusça konuşuyor. Biz Ruslarla iş yapıyoruz, mantık olarak Rusça daha fazla işine yarar. Maddi olarak ve manevi olarak kullanabilirsen çok işine yarar. ;)

Türkiye en çok ihracatı Almanya ile yapıyor. Almanca öğrenmen daha mantıklı olur. Eğerki turizm sektöründe kariyer yapacaksan, Rusçayı öne koyabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı