İkincil Disk Olarak Intel 660P 1TB nasıl?

blauea

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımda ikincil depolama olarak 1TB 7200RPM'lik bir HDD kullanıyorum. İki diskimin de SSD olmasını istiyorum ve yaptığım ufak bir araştırma ile Intel 660P'yi buldum. Ürünün kullanım ömrü, performansı ve ne kadar gerekli olduğu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var. :) Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok fazla tavsiye edilen bir SSD değil. Benzer fiyatlara daha kaliteli ürünler alınır. 1 TB SATA SSD alabilirsiniz.

Hocam ortalam 200-400 tb ömrü var o ssd'nin. Örnek olarak bendeki samsung evo 850 250 gb ssd aldığımdan bu yana 12.2 tb veri yazılmış. Ömrü 150 tb dolaylarında ve ben bunu 3 seneyi aşkındır kullanıyorum. Eğer anakartınız bu ssd'yi destekliyorsa kullanabilirsiniz.

Çok fazla tavsiye edilen bir SSD değil. Benzer fiyatlara daha kaliteli ürünler alınır. 1 TB SATA SSD alabilirsiniz.
Çok fazla ayrıntısına baktığımı söyleyemem. Zaten ilk tercihim 860 Evo idi ancak aynı fiyata M2 bulunca konusunu açıp bir sormak istedim. Açıkçası çok fazla veri yazacağımı pek düşünmüyorum. Sizin tereddüt sebebiniz yazma ömrü mü?
Hocam ortalam 200-400 tb ömrü var o ssd'nin. Örnek olarak bendeki samsung evo 850 250 gb ssd aldığımdan bu yana 12.2 tb veri yazılmış. Ömrü 150 tb dolaylarında ve ben bunu 3 seneyi aşkındır kullanıyorum. Eğer anakartınız bu ssd'yi destekliyorsa kullanabilirsiniz.
Zaten sistem diski olarak 970 evo plus kullanıyorum da, bir 850 evo kullanıcısı olarak sizce ikincil disk olarak 860 mı almalıyım yoksa 660P'mi. Fiyatları aynı seviyelerde şu anda. Ya da 7200RPM HDD ile devam edeyim mi? :)

Çok fazla ayrıntısına baktığımı söyleyemem. Zaten ilk tercihim 860 Evo idi ancak aynı fiyata M2 bulunca konusunu açıp bir sormak istedim. Açıkçası çok fazla veri yazacağımı pek düşünmüyorum. Sizin tereddüt sebebiniz yazma ömrü mü?

Zaten sistem diski olarak 970 evo plus kullanıyorum da, bir 850 evo kullanıcısı olarak sizce ikincil disk olarak 860 mı almalıyım yoksa 660P'mi. Fiyatları aynı seviyelerde şu anda. Ya da 7200RPM HDD ile devam edeyim mi? :)
Oyun yedeği için 1 tb diskimi kullanıyorum özellikle Gta V gibi hantal oyunlarda eksisini çok fazla görüyorum. Bütçenize mi yoksa performansa mı öncelik vermenize göre kararınızı yapmanızı öneririm.
Kendi adıma konuşacak olursam imkan olsa hiç hdd ile uğraşmazdım...

Oyun yedeği için 1 tb diskimi kullanıyorum özellikle Gta V gibi hantal oyunlarda eksisini çok fazla görüyorum. Bütçenize mi yoksa performansa mı öncelik vermenize göre kararınızı yapmanızı öneririm.
Kendi adıma konuşacak olursam imkan olsa hiç hdd ile uğraşmazdım...
Önceliğim performans idi, ta ki bütçemin büyük çoğunluğunu sistem diskime harcayana kadar. Yani şu an aradığım şey uygun fiyat. Çok yüksek hızlara ulaşmasa bile bir Sata SSD bile HDD'den daha iyidir diye düşünüyorum. Bu yüzden 860 evo düşünüyordum ancak hem aynı fiyat hem de M2 olunca 660P aklıma girdi. Ama galiba kalitesini düşününce bu fiyat bandında 860 evo daha iyidir sanırım.

SATA olarak

-WD 1 TB 2.5 SATA3 Green modeli fazlasıyla tatmin eder. 860 EVO ile aralarında aşırı fiyat farkı var.

M.2 olarak

XPG SX6000 var. O da bin lira civarında. Alınır.

SATA olarak

-WD 1 TB 2.5 SATA3 Green modeli fazlasıyla tatmin eder. 860 EVO ile aralarında aşırı fiyat farkı var.

M.2 olarak

XPG SX6000 var. O da bin lira civarında. Alınır.
Adata'yı inceledim. Nasıl görmemişim bunu bilmiyorum ama yeni favorim budur. Farkındalık yarattığınız için çok teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı