Intel 660P 1TB NVMe M.2 alınır mı?

• Konuyu başlatan Silinen üye 94679
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 627
Çok tartışılan bir ürün. Kimisi çok övüyor kimisi kullanım ömrü kısa diye belirtiyor. Benim fikrimce fiyat/performans olarak tercih edilecek bir ürün.

F/P olarak güzel. Günlük kullanıcı için yıllarca yeter. Çok araştırdım, her üründe memnun olmayan vardır. 1TB aktarım deniyorlar testte, tabi ki 100-150 GB den sonra hız 100MB lere düşer :) 970EVO nun üçte biri nerdeyse fiyatı.

Bildiğim tek eksisi; Intel'in belirtmiş olduğu yazma ömrünün düşük olması (200 TBW). Benim kullanmış olduğum Corsair MP510'da bile (480 GB) bu değer 800 TBW.

200 Terabayt yazdıktan sonra bozulacak diye bir şey yok, ama insanın içine kurt düşürmüyor değil. Ayrıca okuma/yazma hızları da, piyasadaki NVMe sürücülerine göre biraz geride kalıyor. Yazma ömrüne ve hızının diğer NVMe sürücülerine göre biraz daha düşük olmasına takılmıyorsanız alınabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı