İlaç reçetesindeki talimat ile eczacının talimatı farklı

NOSxOS

Attopat
Daha fazla  
Merhaba. Biraz değişik bir soru ve internette bu konular hakkında çok sağlıklı bilgilere ulaşamayacağımı biliyorum. Yine de ilaç tüketen ve anlayan kişilere bir soru sormak istiyorum. Ben mide ağrısından muzdaribim. Noodle'dan kaynaklandığını düşünüyorum ve bu illeti bir daha yemeyerek sorunun kaynağının o olup olmadığını anlayacağım ancak yüksek ihtimal midemi alt üst eden yiyecek bu. Şimdi asıl konu ben doktora gidip ilaç aldığımda (mide için iyi gelecek bir ilaç) doktora aç ya da tok karnına mı diye sormadım. Unuttum yani. Eczaneden bu ilacı temin ettiğimizde eczacı ilacın üstüne tok karnına diye yazmış. Yani yemeklerden sonra içmem gerekiyor. Ancak reçeteye baktığımda net bir şekilde aç karnına tüketilmesi gerektiği yazıyor. Aman aman bir fark yaratacağını düşünmüyorum ve şu an tok karnına tüketiyorum işe yarıyor. Bu durumlarda eczacıların talimatına güvenmek gerekiyor değil mi?

Reçete dediğin ilacın içinden çıkan yönerge mi? İlaç tok kullan diyorsa tok kullan bazı ilaçlar aç alınır hızlı etki göstermesi için genelde. Ayrıca noodle dediğiniz çöpleri tüketmeyin derim kendileri makarnadan uzak tam bir çöptür.

Reçete dediğin ilacın içinden çıkan yönerge mi? İlaç tok kullan diyorsa tok kullan bazı ilaçlar aç alınır hızlı etki göstermesi için genelde. Ayrıca noodle dediğiniz çöpleri tüketmeyin derim kendileri makarnadan uzak tam bir çöptür.
Evet. Aceleyle yazdığım için buraya dikkat etmemişim. Yönerge / kullanma talimatı. Tadı hoşuma gidiyordu artık kusasım geliyor istemiyorum. Bu kadar yaygınlaşmadan önce de yemiştim. Ne kadar zararlı şey varsa hızlı bir şekilde yayılıyor. Miğdeyi perte çıkartmak için birebir ürünmüş kendisi.

Eczaneci ilacı aç ya da tok iç diyemez böyle bir yetkisi yok. Ona sadece doktorlar yani biz karar veririz. Bizim uygun gördüğümüz şekilde ilaçlar tüketilir. Mide ilaçlarının %90ı aç karnına içilir.

Eczaneci ilacı aç ya da tok iç diyemez böyle bir yetkisi yok. Ona sadece doktorlar yani biz karar veririz. Bizim uygun gördüğümüz şekilde ilaçlar tüketilir. Mide ilaçlarının %90ı aç karnına içilir.

Peki doktor bu ilacı yazarken aç ya da tok karnına içileceğini sistemde belirtebiliyor mu? Yani eczacı sisteme bakarak aç / tok yazabiliyor mu?

İnternete yaz bak çıkar zaten karşına kullanma talimatı.
Kullanma talimatı ilaçta var zaten talimatta aç karnına derken eczacı üzerine tok karnına yazmış hangisine güveneyim diye sordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı