İleri geri giden filmlere ne ad verilir?

FIFFLAREN

Kilopat
Örneğin başlangıçta filmin sonunu gösterip de sonradan olayların gelişmesi ve yine finalde son sahneyi görmemiz gibi. Yanlış hatırlamıyorsam Er Ryan'ı Kurtarmak sondan başlıyordu. Bu film türlerine ne ad verilir?

Bir ad verilmez sadece bir teknik. İnsanlara hikayeyi önceden anlatıp geleceğe gelmek, taşları daha iyi oturtuyor. Bana göre.
Geriye dönme: Flash back.
Ayni zamanda hikaye ve romanda sıkça kullanılan bir teknik. Kronolojik sıraya uyulmuyor.
Kronolojik sıraya uyulmaması post-modern oluyor bildiğim kadarıyla ama onda da geriye dönüş yoktu sanırım an vardı. Cevap Flashback sanırım teşekkür ederim.

Kronolojik sıraya uyulmaması post-modern oluyor bildiğim kadarıyla ama onda da geriye dönüş yoktu sanırım an vardı. Cevap Flashback sanırım teşekkür ederim.

Evet sizin aradığınız cevap flash back olacak.
Post-modern ile geriye dönme tekniği cok farklı şeyler. Birisi kullanılan teknik diğeri düşünce tarzı desek yanlış olmaz.

Evet sizin aradığınız cevap flash back olacak.
Post-modern ile geriye dönme tekniği cok farklı şeyler. Birisi kullanılan teknik diğeri düşünce tarzı desek yanlış olmaz.
1614878469602.png

Hocam Ekşi'de de böyle demişler post-modern filmleri için ama bir yerde de geriye dönüş yoktur an vardır diye duymuştum. Bilemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı