İleride 1.90 olur muyum?

• Konuyu başlatan TB15
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 158

TB15

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 12 yaşındayım ve 1.66 boyundayım. Ben boya çok takıyorum ve gelecekteki boyumu çok merak ediyorum. Aslında anne ve baba tarafım ikisi de uzun fakat babam 1.75 boyunda kalmış (amcam 1.83 ve tüm kuzenlerim 1.84 üstü, tüm kuzenlerim de geç uzama olmuş, mesela bir kuzenim 7. sınıfta 1.67 iken şu an 9. sınıfta 1.80 boyunda. Babamın çocukluğunda günlerce yemek yiyemediği ve yeterli besin alamadığı çok zaman olmuş, o yüzden kısa) annem ise 1.73 ve onun ailesi çok uzun. Anne tarafımda en kısa akrabamız 1.91 boyunda, ve büyük büyük dedem 2.10 boyundan uzun. Erkeklerin boylarını anne tarafından aldığını duydum ve bu doğru mu bilmiyorum. Asıl sorum ben ileride babam kısa olsa bile 1.90 boyunu geçer miyim, ve bu erkeklerdeki birden boy atma olayı ortalama kaç yaşlarında oluyor. Bu arada ben Antalya'da profesyonel basketbolcuyum ve belki bunun boyuma etkisi olur, cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Boyun senin kontrolünde olan bir şey değil. Değiştirebildiğin şeyleri değiştirmeye bak. Ama ille de merak ediyorsan, ergenlik çağına gireceğin için eğer sağlıklı beslenip spor yaparsan boyun genetiğinin el verdiği kadar uzayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı