İleride boy uzatmak sizce mümkün mü?

@heaxbey @rabia. Rabia ortopediye gittim 173 boyum var bir daha uzamazsın dedi bu benim için felaket.

@heaxbey 18'e iki ay kaldı kapandı normal mi sence 3 4 yıldır boyum artmadı hemen hızlıca uzadı sonra uzamadı bir daha hiç 10 da ya da 9 yaşında uzadım.

@heaxbey @rabia. Rabia ortopediye gittim 173 boyum var bir daha uzamazsın dedi bu benim için felaket.

@heaxbey 18'e iki ay kaldı kapandı normal mi sence 3 4 yıldır boyum artmadı hemen hızlıca uzadı sonra uzamadı bir daha hiç 10 da ya da 9 yaşında uzadım.
Hocam bilmiyorum anlamam pek. lakin boyun ideal bir boy. ben 18'im, 1.70'im.

@heaxbey plaklar kapanmadiysa uzarsiniz ameliyat olmayı düşünüyorum risk fazla.
Boy uzatma ameliyatı çok ama çok riskli ameliyat. Bir bacak diğerinden farklı boy olabiliyor, ilerde yürümede vb sorun olabiliyor. Fizik tedavi süreci sorunlu. Aklı başında olan hiçbir insan yapmaz size öyle söyleyim. Bazen sahip olduklarımızla mutlu olmamız lazım.

10 sene sonra belki mümkün olur bilmemiz zor ama yapay zeka sayesinde insanlığın daha hızlı ilerleyeceğini düşünüyorum. Büyüme hormonu ile denendi diye biliyorum fakat kemikleri uzatmaktan çok genişlemesine sebep oluyordu sanırım. İleride nasıl hücre gençleştirmek mümkün olacaksa bunlarda mümkün olacak ama en azından yakın dönem için bu tarz şeylere ulaşabilmek için bayağı zengin olmak gerekecek bence. Şu an bile beslenme büyük fark yaratıyor insanların hayat kalitesinde fakat bizim ülkemizde insanlar iyi gıdaya ulaşamıyor bile. Seçimler yaklaşıyor artık geç kaldılar ama bu konuda atılım yapacak birine oy vermek isterdim. Gıda güvenliği büyük bir sorun Türkiye'de.

Son düzenleme:
Boy uzatma ameliyatı çok ama çok riskli ameliyat. Bir bacak diğerinden farklı boy olabiliyor, ilerde yürümede vb sorun olabiliyor. Fizik tedavi süreci sorunlu. Aklı başında olan hiçbir insan yapmaz size öyle söyleyim. Bazen sahip olduklarımızla mutlu olmamız lazım.
Kesinlikle katılıyorum bu söylediğine. arkadaş neden memnun değil anlamadım, 1.73 çok ideal bir boy.

@Truvalıadam iyi bir cerrah yaparsa ve prosedürlere eksiksiz uyulursa sorun olmaz bence onu ona göre ayarlıyorlar.

@mrhouse lanet boy uzatma ameliyatından daha iyi bir cözüm olur umarım.

@heaxbey kız bulma açısından çok sıkıntılı hocam kızlar tercih etmiyor boydan.
Hocam seni sırf boyuna göre seven kızdan hiçbir hayır gelmez öncelikle bunu bil.
Ayriyeten diyeyim ki 1.60 boyun var o da yok. 1.73 boya sahipsin, kendi boyunda bir kız bulursan neden olmasın. az yakışıklılığın varsa o da ek olarak sana yardımcı olur.

Son olarak beni yanlış anlamanı istemem lakin sevgili yapıp ayrılma gibi olasılıklara yer vermektense azıcık yaşının artmasını bekle kendini iyice bil artık kendini olgun hissettiğinde sonra hayırlı bir kız bulup onunla iyi bir hayat kurarsın.

Yaşamadım hocam yaşım 19 lakin şu zamana kadar ilişki yaşamadım, yaşamayada pek niyetim yok. çünkü saçma sapan bir ilişki edinmek yerine, geleceğime çalışırım bu da daha iyi daha sağlıklı yani.

Yaşın kaç bilmiyorum ama gerçekten saçma sapan bir ilişki edinmek yerine başka şeylerle uğraş.

Yeni konular

Geri
Yukarı