İleride ekran kartı alacak şekilde R5 5600G sistem toplamak mantıklı mı?

szar

Centipat
Kafamda oluşturduğum kabaca B550 anakart, 16 GB 3200MHz RAM ve M.2 SSD ile R5 5600G sistemi ortalama 5000₺ gibi bir fiyata toplayabiliyorum, merak ettiğim şu bu sistemi ileride ekran kartı alana kadar idare eder, sonra da güzel bir ekran kartıyla devam ederim diye düşünüyorum ama fikrinizi sormak istedim. Sizce bu düşünce mantıklı mı yoksa bunun yerine bütçeyi 8000-9000₺'ye çıkarıp (fazlası zor tavsiyeleriniz için maksimum bütçem budur) daha düşük veya muadil bir sistem toplanabilir mi? Mantıklıysa eğer ileride bu sisteme almak için tavsiye edeceğiniz ekran kartları nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçeye dengeli şekilde RTX 2060-GTX 1660 Ti odaklı sistemler bulunabiliyor. RTX 2060 için daha orta seviye bir işlemci kullanılırken, GTX 1660 Ti için daha performanslı işlemcilere yer veriliyor. Gaming.gen.tr özelindeki bu sistemlerde bilinen en bilindik noksan, güç kaynağı tarafında oluyor.

Cevaplarınız için teşekkürler, ekran kartı fiyatları malum çok yüksekken kendim toplamaya kalktığımda önerdiğiniz sistemler 10.000₺+ oluyordu (belki baktığım yerdeki fiyatlardan belki de işlemci farkından tam emin değilim) bu yüzden apu sistemle idare edip ilerde ekran kartı takviyesi düşünmüştüm ancak gördüm ki 9000₺'ye 1660Ti sistemler varmış teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı